گرندپری بحرین 2016 – مرحله دوم مسابقات فرمول 1

گرندپری بحرین 2016 – مرحله دوم مسابقات فرمول 1

اگر شما به  آفتاب، شن و ماسه و دریا علاقه دارید سپس بحرین به یکی از علایق شما تبدیل می شود.

گرندپری بحرین - ساحل بحرین

بحرین اولین کشور در خاور میانه است که موفق به میزبانی اولین گرندپری خود در تاریخ ۴ آوریل ۲۰۰۴ شد. بحرین اندکی از جزیزه من بزرگ تر بوده و فقط دارای یک پیست است (BIC) که توسط هرمان تیلکه برای این رقابت ها طراحی شده است.

معرفی گرندپری بحرین

جالب است بدانید که به این پیست جایزهایی نظیر داشتن بالاترین استانداردهای فن آوری برای ایمنی، مارشال و تجهیزات پزشکی از طرف FIA اهدا شده است.

ترس از عدم آمادسازی محل مسابقات برای سال ۲۰۰۴ این رویداد توسط سازمان لغو شد اما برنی اکلستون با رد این درخواست برگزاری اولین گرندپری بحرین را تایید کرد.

پیست بحرین

محل مسابقات همواره مورد انتقاد راننده ها و تیم ها بوده است زیر آن ها معتقد اند که این محل صرفا جهت درآمد و پول انتخاب شده است.

برنده اولین مسابقه در سال ۲۰۰۴ مایکل شوماخر بوده است و هم تیمی او روبنز باریچلو و جنسن باتن به ترتیب در جایگاهای دوم و سوم ایستادند.

از جمله تغییرات میتوان به سال ۲۰۱۰ اشاره کرد که با وجود تغییرات اما به دلیل سبقت های کم بحرین به یک گرندپری کسل کننده تعبیر می شد. در سال ۲۰۱۱  نیز حاشیه ها ادامه داشت تا جایی که خشونت و ناآرامی در کشور باعث به تعویق افتادن گرندپری بحرین شد.

سکو گرندپری بحرین

اگر چه نوشیدن الکل در کشور بحرین برخلاف همسایه هایش ممنوع نیست اما به رانندها روی سکو شامپاین داده نمی شود. به جای آن به راننده یک نوشیدنی غیر الکی به نام وارد (Waard) داده می شود.

حتما کلیک کنید  به یاد آیرتون سنا

گرندپری بحرین

جنسن باتن درباره ی گرندپری بحرین می گوید:

مکان های زیادی برای رفتن وجود دارد. آب و هوا فوق العاده است و مردم بسیار مهربان هستند. منطقه صحرایی به مسابقه یک فضای منحصر به فرد را می دهد.

متن گرفته شده از : وب سایت فرمول یک ایران

دانلود فیلم مسابقه گرندپری بحرین با دوکیفیت متفاوت و لینک های رایگان و پرسرعت

نمونه کیفیت SD

نمونه کیفیت Full HD

لینک های رایگان فیلم مسابقه بحرین ۲۰۱۶ با هر دو کیفیت با لینک مستقیم

468×60 content ad

منبع نوشته:f1iran.com

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبط4 دیدگاه