آستون مارتین Vantage Spitfire 80

آستون مارتین Vantage Spitfire 80

اخیرا  کارخانه خودروسازی آستون مارتین خودرویی را در آستانه هشتادمین سالگرد یکی از مهمترین هواپیماهای تاریخ بریتانیا  به نام اسپیت فایر(Spitfire) معرفی کرد که بدون آن امروزه شاید خودروسازی به نام آستون مارتین وجود خارجی نداشت.

آستون مارتین

Spitfire = هواپیمای جنگنده تک سرنشین ساخت کشور بریتانیا هنگام جنگ جهانی دوم که به تولید انبوه رسید.

تنها هشت دستگاه از آستون مارتین ونتیج سری اس اسپیت فایر ۸۰(Vantage S Spitfire 80) با رنگ سبز خاص به نام Duxford Green  با نوارها و رگه هایی از رنگ زرد تولید خواهد شد. طبق سنت هواپیماهای spitfire که نوار زردی بر روی بال هایشان قرار داشت در این نمونه از آستون مارتین هم از این نوار استفاده شده است. این آستون مارتین خودرویی فراتر از یک خودرو با رنگ آمیزی خاص می باشد.بسیاری از اجزای خودرو به صورت دست ساز توسط بخش بازسازی هواپیمایی  Duxford ساخته شده است.

Duxford = فرودگاه و موزه تاریخی روایتگر داستان مردمانی که از جنگ جهانی اول تا سال ۱۹۶۹ زندگی و مبارزه کرده اند و سرانجام مرده اند.

شاخصه های منحصر بفرد دیگر این خودرو شامل: تریم متداول و مرسوم ساخته شده توسط بخش Q استون مارتین، مجموعه اگزوز با توانایی افزایش تاثیری به نام  ‘A Bloom’ قابلیتی جهت نزدیکتر شدن صدای اگزوز به صدای Spitfire  به همراه نشان سنتی هلالی شکل RAF – Royal Air Force   

مجموعه اگزوز تنها فن قابل نمایش برروی خودرو نمی باشد بلکه در کنار مجموعه قرار گرفته بر روی خودرو که شما طی یک روز در موزه جنگ سلطنتی(Imperial War Museum) در Duxford دریافت می کنید، مصاحبت با یک خلبان کهنه کار Spitfire و همچنین یک بازدید کاملا خصوصی و انفرادی از اولین نسل Spitfire نیز نصیب شما خواهد شد.

آستون مارتین

آستون مارتین Spitfire جهت رسیدن به راندمان و کارایی بالا به ادوات مختلفی مجهز شده است از جمله: پیشرانه ۶ لیتری ۱۲ سیلندر خورجینی ۴۸ سوپاپ که قدرتی معادل ۵۶۳ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۶۲۰ نیوتون متر را فراهم می کند. حداکثر سرعت این نسخه ۲۰۵ مایل بر ساعت – ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت –  می باشدکه در مدت زمان ۳٫۷ ثانیه سرعت خودرو را از صفر به ۶۰ مایل می رساند. همچنین جعبه دنده ۷ سرعته دستی Sportshift که از آستون مارتین GT به عاریت گرفته شده  نیز بر روی خودرو قرار داده شده است.

  • aston-martin-v12-vantage-s-spitfire-80-05-1024x576
  • Aston-Martin-V12-Vantage-S-Spitfire-80-2
  • Aston-Martin-V12-Vantage-S-Spitfire-80-3
  • aston-martin-v12-vantage-s-spitfire-80-07-1024x656
  • aston-martin-v12-vantage-s-spitfire-80-08-1024x682
  • 1-18-1080x573
  • Aston-Martin-V12-Vantage-S-Spitfire-80-1

حال می رسیم به قیمت این همه تجهیزات. قیمت این سری از آستون مارتین ۱۸۰ هزار پوند است  که حدود ۴۰ هزار پوند گران تر از سری V12 Vantage S  می باشد. البته مقداری از این هزینه ها بدون هیچگونه محدودیتی به صندوق خیریه RAF اهدا خواهد شد. این شرکت خودروساز به خریداران خود نیز یک ژاکت پرواز، عینک و کلاه ایمنی برای انتقال هر چه بیشتر حس پرواز اهدا می کند!!!!!

468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

مهدی نیک سرشت ، کارشناس مکانیک - طراحی جامدات ، مترجم و نویسنده وب سایت وننو

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...