هایپر کار مرسدس  R50 AMG  در راه است

هایپر کار مرسدس R50 AMG در راه است

براساس شنیده ها کمپانی مرسدس بنز در حال کار بر روی یک خودروی رکورد شکن جاده ایست. مرسدس AMG R50 توسط مجله آلمانی Autobild به شوالیه ملقب شده است و اعلام کرده است سال دیگر در پنجاهمین سالگرد تاسیس AMG از این هایپرکار رونمایی می شود.

جزییات فنی ازمرسدس AMG R50 کم است اما برای ورود به قلمرو هایپرکار ها شرایط محتملی لازم است. احتمالا مرسدس AMG R50 دارای دو موتور الکتریکی بر روی هر چرخ جلوست که قدرت هریک ۱۵۰ اسب بخار است همچنین قلب تپنده این خودرو یک موتور ۲ لیتری چهار سیلندر با توربو دوقلوست که قدرتی برابر با ۱۰۰۰ اسب بخار دارد که در مجموع قدرتی شگفت انگیزی معادل ۱۳۰۰ اسب بخار را رقم می زند. AMG تلاش می کند تا وزن R50 را زیر ۱۳۰۰ کیلوگرم نگه دارد. بدنه ی دوسرنشین مرسدس AMG R50 از فیبر کربن ساخته می شود.

مرسدس AMG R50
مرسدس AMG R50

از جمله نوآوری های اعمال شده می توان به فرمان گیری چرخ های عقب )که اخیرا در مدل GT-R هم بکار رفته است) و سیستم تعلیق تطبیق پذیر که میتواند بطور مستقل هر چرخ را کنترل کند, اشاره کرد. طراحی مرسدس AMG R50 از خودروهای مسابقه ای لمانز الهام گرفته شده است و ممکن است یادآور مدل افسانه ای CLK GTR باشد. همچنین تشابه ساختار کابین و وضعیت قرارگیری راننده در قیاس با CLK GTR دور از ذهن به نظر نمی رسد. محل قرار گیری راننده در پایین ترین نقطه ممکن خواهد بود. پدال ها و فرمان برای راحتی راننده های متفاوت قابل تنظیم هستند.

  • amg-r50-10
  • 584301
  • amg-r50-09

برای کاهش ضریب درگ و بهبود ایرودینامیک, کابین کاملا باریک ساخته می شود و صندلی راننده و مسافر به هم نزدیک خواهند بود. چرخ های بزرگ, بالهای فیبر کربنی و ایرودینامیک مرسدس AMG R50 می تواند رقیبی برای استون مارتین RB 001 و نسل بعدی هایپرکارها از جمله بوگاتی شیرون باشد.

تکنیسین های حرفه ای مرسدس بنز که برآمده از از بخش AMG هستند, نوید ایمن ترین خودرو را در کلاس خود می دهند. چندین دستیار کمکی بهترین راه دستیابی ممکن به ایمنی و در عین حال لپ تایم (زمان در پیست) را برای راننده به ارمغان می آورند.

در نهایت برچسب قیمت برای این هایپرکار محدود شده یعنی R50 AMG hypercar رقمی بین ۲ تا ۳ میلیون یورو خواهد بود.

  • supercar-mercedes-amg-r50-2017-1
  • supercar-mercedes-amg-r50-2017-2
  • f8-2200x1200
468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...