پاگانی زوندا (پادشاه کربنی) در گذرگاه تاریخ

پاگانی زوندا (پادشاه کربنی) در گذرگاه تاریخ

پاگانی زوندا در سال ۱۹۹۲ توسط هوراسیو پاگانی در شهر سان چزاریو سول پانارو در نزدیکی مودنا ایتالیا بنیان گذاشته شد.
این شرکت یکی از بهترین ها در زمینه ساخت و تولید سوپراسپرت های ویژه است.

حال می خواهیم نسخه های اصلی زوندا را بررسی کنیم.

اولین زوندا: نامش زوندا C12 است، سال ۱۹۹۹ این محصول تولید و بعد روانه ی بازار شد، از مشخصات این سوپرکار می توان به شتاب صفرتاصد ۴/۲ ثانیه و شتاب صفر تا ۱۶۰ آن ۸٫۲ ثانیه می باشد، وزن ۱۳۵۰ کیلوگرم و حداکثر سرعت ۳۰۰، ۱۲ سیلندر مرسدس با حجم ۶لیتر، ۴۰۲ اسب بخار و ۵۷۰ نیوتن متر گشتاور اشاره کرد، قیمت این محصول ۲۸۰۰۰۰ دلار و ماشین پیست بود.

پاگانی زوندا C12
پاگانی زوندا C12

پاگانی زوندا C12 S در سال ۲۰۰۰ که حداکثر سرعت ۳۴۰ و شتاب صفر تا صد ۳/۷ ثانیه و موتور ۱۲ سیلندر مرسدس به حجم ۷٫۱ لیتر و ۴۹۶ اسب بخار و ۷۲۰ نیوتن متر گشتاور و وزن ۱۲۴۰ کیلوگرم را دارا بود، قیمت این ماشین ۳۵۰۰۰۰ دلار و ماشین پیست بود.

پاگانی زوندا C12 S
پاگانی زوندا C12 S

پاگانی زوندا C12 S 7.3 ، درسال ۲۰۰۲، که حداکثر سرعت ۳۵۴ و شتاب صفر تا صد همان ۳/۷ ثانیه، ۱۲ سیلندر مرسدس، به حجم ۷٫۳ لیتر، و ۵۵۵ اسب بخار و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور و وزن ۱۲۵۰ کیلوگرم را داشت این نسخه جاده ای و قیمت آن ظاهرا ۴۰۰۰۰۰ دلار بود.

پاگانی زوندا C12 S 7.3
پاگانی زوندا C12 S 7.3

در سال ۲۰۰۴ پاگانی غوغا کرد، مدل زوندا C12 Monza ، که سرعت آخر ۳۴۶, و شتاب صفر تا صد خیره کننده ۲/۷ ثانیه، ۱۲ سیلندر مرسدس به حجم ۷٫۳ لیتر، و ۶۳۷ اسب بخار و ۷۸۶ نیوتن متر گشتاور و وزن عالیه ۱۱۰۰ کیلوگرم را داشت، این ماشین برای پیست و قیمت آن ۳۶۰۰۰۰ دلار بود.

  • photo_2016-08-04_06-04-28
  • photo_2016-08-04_06-04-24

در سال ۲۰۰۵ پاگانی زوندا اف، که سرعت آخر ۳۴۵، شتاب صفر تا صد ۳٫۶ ثانیه، ۱۲ سیلندر مرسدس به حجم ۷٫۳ لیتر، و ۶۰۲ اسب بخار و ۷۶۰ نیوتن متر گشتاور و وزن ۱۲۳۰ کیلوگرم را دارا بود، این نسخه جاده ای هم داشت و قیمت نسخه جاده ای آن ۱٫۴ میلیون دلار بود.

پاگانی زوندا F
پاگانی زوندا F

سال ۲۰۰۶، پاگانی زوندا اف Club Sport, سرعت آخر ۳۵۰، شتاب صفر تا صد ۳٫۶ ثانیه، ۱۲ سیلندر مرسدس به حجم ۷٫۳ لیتر، ۶۵۰ اسب بخار، ۷۸۰ نیوتن متر گشتاور و وزن ۱۲۳۰ کیلوگرم را داشت.

پاگانی زوندا F CLUB SPORT
پاگانی زوندا F CLUB SPORT

پاگانی زوندا Cinque 2008، بدون شک یکی از زیباترین سوپراسپرت های طول تاریخ و یکی از خاص ترین هاست، سرعت آخر ۳۵۰، شتاب صفر تا صد، ۳٫۴ ، ۱۲ سیلندر مرسدس یه حجم ۷٫۳ لیتر، ۶۷۸ اسب بخار، ۷۸۰ نیوتن متر گشتاور و وزن ۱۲۱۰ کیلوگرم را داشت.این نسخه ی جاده ای هم دارد که در سال ۲۰۰۹ تولید شد، که قیمت نسخه جاده ای آن ۱٫۸ میلیون دلار بود.

پاگانی زوندا CINQUE
پاگانی زوندا CINQUE

به آن لقب کینگ آف نربرگ رینگ دادن، با ثبت برترین رکورد در آن پیست و البته تاپ گیر، می توان به آن لقب یکی از برترین سوپراسپرت های جهان را داد که اسم پاگانی را درخشان و دنیای سوپر کار ها را متحول ساخت،پاگانی زوندا R، سال ۲۰۰۹، سرعت اخر ۳۵۵، شتاب صفرتا صد ۲٫۷ ثانیه، ۱۲ سیلندر مرسدس به حجم ۶ لیتر، و ۷۵۰ اسب بخار، ۷۱۰ نیوتن متر گشتاور و وزن خیره کننده ۱۰۷۰ کیلوگرم را داشت این محصول برای پیست و قیمت آن ظاهرا ۱٫۲ میلیون دلار بود

پاگانی زوندا R
پاگانی زوندا R

پاگانی زوندا Tricolore سال ۲۰۱۰, یکی از زیبا ترین ماشین های جهان است، سرعت آخر ۳۵۴، شتاب صفر تا صد ۳٫۴ ثانیه، ۱۲ سیلندر مرسدس به حجم ۷٫۳ لیتر، ۶۷۸ اسب بخار، ۷۸۰ نیوتن متر گشتاور و وزن ۱۲۱۰ کیلوگرم را دارا بود. این هایپرکار برای پیست و قیمت آن ۲ میلیون دلار بود.

پاگانی زوندا TRICOLORE
پاگانی زوندا TRICOLORE

پاگانی زوندا ار Evoluzione سال ۲۰۱۲ همان مشخصات زوندا ار را داشت با ظاهری زیباتر، و ۷۶۰ اسب و ۷۱۲ نیوتن متر گشتاور این ماشین برای پیست و قیمت آن ۱٫۷ میلیون یورو بود.

پاگانی زوندا EVO
پاگانی زوندا EVO

بهترین محصول زوندا یعنی پاگانی زوندا ار Revolucion حداکثر سرعت ۳۵۰، شتاب صفر تا صد باور نکردنی ۲٫۶، ۱۲ سیلندر مرسدس به حجم ۶ لیتر،۸۰۰ اسب بخار، و ۷۳۰ نیوتن متر گشتاور و وزن ۱۰۷۰ کیلوگرم را داشت این سوپرکار برای پیست و قیمت آن ۲٫۸ میلیون دلار بود.

پاگانی زوندا REV
پاگانی زوندا REV

آخرین محصول پاگانی زوندا یعنی زوندا ال ام بود، که گران قیمت ترین محصول پاگانی با قیمت ۳٫۵ میلیون یورو شناخته شده است، در این محصول می توان انقلاب طراحی را در میان زونداها حس کرد که سال ۲۰۱۵ معرفی شد، مشخصات این هایپرکار به صورت رسمی تایید نشده، اما ظاهرا این ماشین حداکثر سرعت ۳۵۰، شتاب صفرتاصد ۲٫۶ ثانیه، ۱۲ سیلندر مرسدس با حجم ۷٫۳ لیتر، ۷۰۰ اسب بخار و ۷۳۰ نیوتن متر گشتاور و وزن ۱۰۷۰ کیلوگرم را دارد.

پاگانی زوندا LM
پاگانی زوندا LM

نسخه های دیگر زوندا را در آینده خواهیم گفت.

468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

مجید صلاحی هستم، 19 ساله، ماشین دوست، اما بیشتر به سوپراسپرت ها و هایپرکارها علاقه دارم، امیدوارم مفید باشم.

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...