خودروی مفهومی نیسان: Bladeglider کانسپ اسپرت و اصیل الکتریکی

خودروی مفهومی نیسان: Bladeglider کانسپ اسپرت و اصیل الکتریکی

نیسان از خودرو مفهومی الکتریکی و اسپرت خود که فرای خودرروهای تولیدی آینده است، پرده برداشت.

nissan_bladeglider_06

نیسان با معرفی این کانسپت الکتریکی و اسپرت با نام Bladeglider اشاره ای به آینده داشته است.

یک  زوج از این مدل در شهر ریو محل برگزاری بازی های المپیک به نمایش درآمده اند.آنها با ارایه این مدل  تحولی ایجاد کرده اند که آغاز ساختش به نمایشگاه خودرو توکیو در سال ۲۰۱۳ که شامل نیروی محرکه کاملا الکتریکی و کابین واقع گرا است, برمی گردد – اگرچه طرح اصیل سه سرنشین باقی مانده است.

blade-glider

نیسان می گوید Bladeglinder خودرویی هیجان انگیز و دانشی واقعی از پتانسیل عملکرد خوروهای الکتریکی است.این مدل تماما الکتریکی می باشد و قلبی توسعه یافته توسط شریک پروژه نیسان دارد:(Didcot-based Williams Advandced Engieering)

Bladeglider یک باتری لیتیومی(lithium_ion) با ۲۲۰ کیلووات توان دارد که توان ۱۳۰ کیلوواتی برای هر چرخ عقب فراهم می کند.

742067-Nissan-BladeGlider-What-If-We-Electrified-the-Fun

طول این خودرو ۴۳۰۰ میلی متر است کمی کوتاهتر از از فورد فوکس. پهنای این خودرو با ۱۸۵۰ میلی متر کمی بیش از این هاچبک خانوادگیست و خط سقف صندلی ها با ۱۳۰۰ میلی متر به اندازه ۱۵ میلی متر کوتاهتر است.

Nissan-BladeGlider

Bladegliderبا وجود وزن ۱۳۰۰ کیلوگرمی چندان سبک محسوب نمی شود در مقام مقایسه باید بگوییم برابر با بی ام دبلیو i8 ست. تیم مهندسی Williams حداکثر سرعت را ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر را کمتر از ۵ ثانیه اعلام کرده اند.

Nissan-BladeGlider_3

صندلی های Bladeglider چیزی بیش از صندلی های معمولی نسل قبل به شما ارایه می کنند. همچنین در طرح داشبورد تجدید نظر شده  و با چهار مانیتور تلفیق گشته است.(دو عدد در طرفین , یکی در وسط و دیگری بر روی فرمان)دکمه ای چرخشی همچون فراری Mannetino بر روی فرمان قرار دارد که حالات رانندگی را قابل تنظیم می سازد.

حتما کلیک کنید  منحرف شدن گالاردو در سرعت 367km/h

Nissan-BladeGlider-5

نیسان سیستم بردار گشتاور را در این خودرو به کار برده است – که می تواند گشتاور را به چرخ خارجی برای جلوگیری از هرزگردی در پیچ ها ارسال کند – که سه حالت خواهد داشت”: خاموش”, ” چابک”و ” حالت دریفت”

آیا Bladeglider به تولید انبوه می رسد؟

 این  همان خودروی مفهومی  نیست که نیسان برای تولید انبوه در نظر گرفته باشد,حداقل به این دلیل که در مکاتبات رسمی , نیسان بجای ذکر خودروی مفهومی از اصطلاح  ” نمونه کار ” نام برده است. زمانی که ساخت این مدل آغاز شد نایب رییس  نیسان اعلام کرد که  تست رانندگی سختی بر مبنای خودروی آریال اتم داشته است.

blade-glider

به دنبال جدایی palmer و پیوستن به استون مارتین و ترک پروژه لمانز نیسان,این پروژه در این خودرو مفهومی بکار رفته ست و  اعداد اعظم نیسان در چشم انداز ساخت این مدل بسیار جالب تر بود و به نظر می رسد این کانسپت تنها نقشی بر آب نخواهد بود.

nissan_bladeglider_02

رییس بازاریابی جهانی و استراژی  نیسان, Roel de Vries , براین نکته پافشاری دارد که Bladeglide  برای تولید در مدتی کوتاه نیست بلکه توسط کارخانه پذیرفته شد تا ایجاد امیدی به منظور تولید نمونه هایی بود که درباره پتانسیل بازار خودروهای اسپورت الکتریکی در خال ارزیابی بوده اند.

nissan_bladeglider_03

مجبور هستیم تا بگوییم : ” Bladeglide حداقل طی دو سه سال آینده تولید نخواهد شد.” او می گوید : ” اگرچه این مدل گامی استوار به سمت کانسپتی بکر است, اما اجباری در عملی شدن تولید یا گسترش تکنولوژی در آن نبوده است. با کار تیم Williams  و گسترش فعالیت ها بر روی این نمونه اولیه ما قادر خواهیم شد تا تکنولوژی و نحوه ی آماده سازی طراحی در رابطه با ایده اصلی را آزمایش کنیم.

حتما کلیک کنید  کرایه خودرو مازراتی روزی 9 میلیون،پورشه 5 میلیون تومان

maxresdefault2

نیسان به ساختن خودروهای الکتریکی با تولید بخش بزرگی از مدل و در راستایش ,لایه های دیگر, متعهد شده ست. ما به دنبال جایی هستیم تا بتوانیم خودروهای الکتریکی بیشتری را به خط تولیدمان منتقل کنیم. احتمالا گام بعدی,افزایش حجم بخش تولید این خودروها باشد که  شاید خودروهای اسپورت جایی در این بخش نداشته باشند. اما تصویری از در نظر گیری  خودروهای الکتریکی در این بخش خواهد بود.

  • Nissan Blade Glider
  • Nissan_BladeGlider (3)

منبع

468×60 content ad

درباره نویسنده

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...