موتورشو پاریس 2016: لافراری اپرتا

موتورشو پاریس 2016: لافراری اپرتا

لافراری اپرتا در پاریس و به مناسبت ۷۰ سالگی این کمپانی رونمایی شد.حدود چند ماه قبل بود ک سرجیو مارکیونه مدیرعامل فراری به حضور اپرتا را بدون بردن نام ان در مصاحبه با مجله اتومبیل به عنوان هایپرکار هایبریدی فراری تایید کرد و امروز شاهد حضور رسمی ان با نام اپرتا بودیم.

لا فراری اپرتا یک خودروی بسیار محدود است که برای مشتری های ثابت و کالکتور های فراری ساخته شده است البته نه با این صراحت اما سیستم فروش ان مصداقی بر این گفته است چون هم اکنون همه ۱۵۰ نسخه ان بفروش رسیده است.حتما از خود میپرسید چطور؟ فراری در یک پیش نمایش اختصاصی برای مشتریان ثابت خود این خودروی فوق العاده را به فروش گذاشته است.

افراری اپرتا
افراری اپرتا

لافراری اپرتا یی که در شو پاریس به نمایش در امده است رنگ مشکی همراه با خطوط قرمز اصیل فراری بر روری کاپوت و بامپر دارد.داخل خودرو هم تماما مشکی و با همان خطوط قرمز بر روی صندلی ها است.لافراری اپرتا همچنان المان های های تک لافراری کوپه را برروی داشبوردش داراست و همچنین فرمان اف ۱ استایلش را نیز حفظ کرده است و تغیر زیادی در داخل کابین نداشته است.برداشتن سقف لافراری اپرتا نیز تنها تاثیر کمی بر ظاهر خودرو گذاشته است و فورم جلو و عقب خودرو تا حد زیادی حفظ شده است.مهندسین فراری نیز مدعی هستند که استحکام خودرو نیز به همان کیفیت گذشته است.

لافراری اپرتا
لافراری اپرتا

در زیر این ظاهر دلفریب و شگفت انگیز یک موتور ۱۲ سیلندر ۶٫۳ لیتری قرار گرفته است که همانند مدل کوپه لافراری اپرتا نیز از سیستم KERS استفاده مکیند و قادر خواهد بود تا ۹۵۰ اسب بخار توان را تولید کند،فراری اپرتا سرعتی بیش از ۲۲۰ مایل بر ساعت خواهد داشت و ۰-۶۲ مایل را در کمتر از ۳ ثانیه طی خواهد کرد.

لافراری اپرتا از اپشن دو سقف مختلف برخوردار است،هم سقف فیبر کربنی هم سقف استاندارد خودرو.همچنین یک سیستم پیچیده توقف باد هم برای ان طراحی شده است که در هنگام رانندگی بدون سقف از شدت ضربه هوا در سرعت بالا بکاهد.لافراری اپرتا ۴۷۰۲ میلیمتر طول و ۱۹۹۲ میلی متر عرض دارد.طول محور ان ۲۶۵۰ میلی متر است.در لافراری اپرتا زمانی که سیستم ایرودینامیک مانند دیفیوزر منعطف جلو و پره های زیرین فعال میشود به خوبی فعال شدن اسپویلر عقب و دیفیوزر عقب هندلینگ دقیق و فوق االعاده ای را به شما خواهد داد.

قیمت لافراری اپرتا که تنها ۱۵۰ عدد از ان تولید شده است یک میلیون دلار بیش از مدل کوپه است.

  • laferrari-open-top-3
  • unnamed_1
  • unnamed-1_1
  • unnamed-2_0
  • unnamed-3
  • unnamed-4
  • laferrari-open-top-1
  • laferrari-open-top-2
468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

مدیر سایت و سردبیر خبری وبسایت وننو

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...