اخبار رسمی اتوشو دیترویت2017: لکسوس LS500 تلفیقی از سنت و مدرنیته دسپخت کروساواهای صنعتی ژاپن

اخبار رسمی اتوشو دیترویت2017: لکسوس LS500 تلفیقی از سنت و مدرنیته دسپخت کروساواهای صنعتی ژاپن

ژاپن کشوری است با فرهنگی خاص و دلنشین که در طول سالیان و با پیشرفت تکنولوژی نیز این فرهنگ را از دست نداده اند و همواره سنت را در تار و پود مدرنیته جا داده اند.در تمامی طراحی های نیسان و تویوتا و میتسوبیشی و هوندا میتوان علائمی روشن از این هنر را دید.شاید روزی کروساوا هنر ژاپنی را در سینما به نوعی دلنشین به همه جهان دیکته میکرد اما امروز زبان صنعت است که این هنر را به جهانیان عرضه میکند.جدید ترین ساخته برند لوکس تویوتا یعنی لکسوس LS500 نمای تمام قدی از هنر اصیل و مدرنیزه شده ژاپنی است که جای هیچ انتقادی را باقی نمیگذارد.

لکسوس LS500

هرچیزی جدیدی که در مورد لکسوس LS500 باید ببینید در شو دیترویت به نمایش گذاشته شده است، از بازطراحی کلی تا کابین جدید و موتور جدید و تکنولوژی های جدید این برند لوکس تویوتا همه در بزرگترین شو آمریکای شمالی حضور دارند.

‏‎لکسوس غرفه خودش در دیترویت با پرچم دار ال اس ها لکسوس LS500 پوشش داده است،مدل جدید ال اس ها خودش را کاملا با زبان طراحی جدید لکسوس و تکنولوژی های های تک این شرکت وفق داده و دچار انقلابی در چهره و درون شده است بطوری که در شبکه جلویی خودش از پنج هزار شبکه استفاده کرده است.

فست بک کوپه چهار در لکسوس از کانسپت ٢٠١۵ ال اف اف سی تاثیرات کمی گرفته است ،زوایای جلویی خودرو ،قوس و کمانهای روی گلگیر عقب و رکابی تای کناری از این دست الهامات هستند.ارتفاع خودرو ١۴۵٠ میلیمتر کمترو طولش حدود ۵٢٣۵ میلی متر بیشتر و عرضش حدود ١٩٠٠ میلی متر عریضتر از مدل قبلی است.

لکسوس LS500

طراحی جدید بر روی پلتفورم جدیدی نیز صورت گرفته است و تمامی تفاوت ها نیز همین بازطراحی کلی نشات میگیرند.این پلتفورم سبک تر محکم تر از نمونه قبلی است و سبکی و استحکام بدلیل استفاده از الیاژ های جدید سبک وزنی است که استحکام کششی بالایی دارند مانند فولاد با استحکام کششی بالا و الومینیوم،همه این تکنولوژی ها در استفاده از ساخت پلتفورم باعث شده لکسوس LS500 جدید نود کیلوگرم سبکتر از مدل قدیمی باشد که این یک انقلاب وزنی به حساب می اید در حالی که خودرو بزرگتر نیز شده است.

پلتفورم جدید لکسوس LS500 به گونه ای طراحی شده است که نسبت به حالت خودرو در جادهرو وزن راننده و متور نسبت به هم سازگاری دارد و قابلیت فراهم اوردن بهترین حالت در رانندگی را برای راننده دارد.در این پلتفورم سرنشین و راننده نسبت به شاسی در ارتفاع پایین تر و موضع میانی تری قرار گرفته اند.

لکسوس LS500

موتور لکسوس LS500 جدید یک موتور ٣/۵ لیتری شش سیلندر است که ۴٠٩ اسب بخار و ۶٠٠ نیوتون متر گشتاور راتولید میکند و این یعنی توان و گشتاور بیشتر نسبت به ال اس ۴۶٠ هشت سیلندر ، با تمام این اوصاف و حتی بدون در نظر گرفتن مصرف خودرو ال اس جدید کاملا بهینه ترراست.

با این موتور خوب لکسوس LS500 جدید میتواند صفر تا صد را در ۴/۵ ثانیه با سیستم ال ویل درایو خودش پر کند.این خودرو در حالت محور عقب نیز قابل استفاده است و از یک گیرباکس ١٠ سرعته اتوماتیک استفاده میکند.

سیستم تعلیق جدید مولتی لینک جلو و عقب لکسوس LS500 جدید از الومینیوم ساخته شده است تا وزن بیشتری را صرفه جویی کند.لکسوس معتقد است این کاهش وزن موجب نرم تر شدن و بهتر شدن سیستم فرمان خودرو خواهد شد.تنظیمات و چینش داینامیک جدید خودرو به رانندگی راحت تر و حل مشکل ترکشن خودرو کمک شایانی کرده است،همچنین بهبود فرمان پذیری محور عقب موجوب ثبات بیشتری در این نسخه شده است.

لکسوس LS500

انقلابی که در لکسوس LS500 رخ داده است با طراحی شاهکار کابین پایان میپذرید.در کابین این خودرو از مجموعه ای تکنولوژی و سنت برای هرچه زیباتر بنظر رسیدن ان استفاده شده است.روشنایی کابین با الهام از فانوس ژاپنی به میهمانان خوش امد میگویید،برای تکمیل این شاهکار طراحی داخلی از چوبکاری استفاده شده است.

در صندلی های جلو از سیستم های سرمایشی و گرمایشی و همچنین ماساژور های نسل جدید استفاده شده است که برای نسخه های سفارشی قابل ارائه هستند.در داشبورد جلو یک مانیتور ۱۲٫۳ اینچی برای سیستم ناوبری تعبیه شده است.
همین اپشن ها برای صندلی های عقب قابل ارائه خواهد بود بعلاوه یک پکیج لوکس که برای سرنشینان عقب طراحی شده است.

سیستم های ایمنی لکسوس نیز در این خودرو بکار رفته است و از جدید ترین سیستم که سیستم تشخیص عابر پیاده نام دارد استفاده شده است.این سیستم با تشخیص عابر در نزدیکه ماشین کنترل فرمان را به دست میگیرد و به حالت نمیه مستقل از بروز حوادث جلوگیری میکند.

این خودروی لوکس و جذاب در ماه اخر ۲۰۱۷ در وارد بازار های جهانی خواهد شد.

 • c1u9mnjwqaap4kp
 • lex-lsg-my18-0006.01-low
 • lex-lsg-my18-0012-low
 • Lexus-LS-1
 • Lexus-LS-2
 • Lexus-LS-3
 • Lexus-LS-4
 • Lexus-LS-5
 • Lexus-LS-6
 • c1u9mnfxuaqkzfl
 • c1u9mngwqaar2ts
 • c1u9mnixgaaevzv
 • c1u9mnjwqaap4kp
468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

مدیر سایت و سردبیر خبری وبسایت وننو

مطالب مرتبطیک دیدگاه