رسمی از موتور شو ژنو ۲۰۱۷: بی ام دبلیو سری 5 تورینگ 2018

رسمی از موتور شو ژنو ۲۰۱۷: بی ام دبلیو سری 5 تورینگ 2018

بی ام دبلیو سری ۵ تورینگ به تازگی در موتورشوی ژنو ۲۰۱۷ به صورت رسمی رونمایی شده است. همانطور که انتظار میرفت، این خودروی استیشن، بسیاری از ویژگی های مدل سالون را به همراه دارد. این خودرو در ذهن بازارهای اروپایی طراحی شده بود، ادامه به کار خط تولید این مدل برای ۲۵ سال. چهار پیشرانه از زمان شروع به کار این خودرو به انضمام دو سیستم چهارچرخ متحرک xDrive بی ام دبلیو را، در دسترس خواهند گذاشت.

بی ام دبلیو سری 5 تورینگ 2018

کاهش، مدیریت و تقسیم وزن، تاکیدات مهمی بودند که بر خودرو اعمال گردیده اند. مشخصات بصورت استاندارد شامل سیستم تعلیق هوایی(بادی) عقب به همراه تنظیم سطح خودکار توسط کنترل دمپر دینامیکی، سیستم تطبیقی رانندگی درکنار پایداری غلتشی فعال، فرمان کاملا فعال (در حال حاضر با انتخاب xDrive مشمول می شود) و سیستم تعلیق M اسپرت با کاهش ارتفاع ۱۰ میلی متری به صورت انتخاب های اضافه(آپشن ها) در دسترس قرار دارند.

 • bmw 5 series touring veneno.ir_ (9)
 • bmw 5 series touring veneno.ir_ (10)

کمک فنرها و درب پشتین به منظور بهبود در استحکام از آلومینیوم ساخته شده اند. موفقیت بدست آمده از اصرار بر کاهش وزن را می توان در کاهش ۱۱ درصدی مصرف سوخت و انتشار آلودگی، در مقایسه با نسل قبلی سری ۵ تورینگ، مشاهده نمود.

تغییر زیرکانه طراحی در تمام نمای خودرو به چشم می خورد. این چهره، دقیقا یک بی ام دبلیو با خطوطی برجسته و امتداد یافته تا انتهای خودروست. چراغ های LED در جلوی خودرو به همراه جلو پنجره ی از نو طراحی شده ی معروف بی ام دبلیو، چهره ی جدیدی به این خودرو بخشیده اند. خط سقف با تناسبی بهتر در مقایسه با خودرویی که ستون انتهایی با شیارهای زیاد و اسپویلر سقف یکپارچه با چراغ ترمز کمکی عقب جایگزین شده اند، شکل گرفته است.

حتما کلیک کنید  گشت و گذاری در نمایشگاه SEMA 2014

بی ام دبلیو سری 5 تورینگ 2018

سری ۵ تورینگ بی ام دبلیو همواره در اندیشه ی فضای داخلی بوده است. ظرفیت صندوق عقب به ۵۷۰ لیتر، افزایش یافته است، و زمانی که صندلی های عقب خوابیده اند این فضا به ۱۷۰۰ لیتر می رسد. این خودرو توانایی حمل باری به وزن ۱۲۰ کیلوگرم را داراست، زمانی که صندلی های عقب جمع شوند این رقم به ۷۲۰-۷۳۰ کیلوگرم می رسد. ای خودرو دارای حالت ۴۰ : ۲۰ : ۴۰ برای تغییر وضعیت صندلی ها به صورت جداشده و ایستاده، بوسیله ریموت آزادکننده ی الکتریکی در پشت صندلی هاست( بوسیله دکمه ای در صندوق فعال می شود).  درب عقب بوسیله ی یک پنجره ی عقبِ مجزا/بازشونده و عملکردِ خودکارِ دربِ عقب، بصورت موارد انتخابی اضافی، در دسترس است.

مابقی فضای داخلی همچون مدل سالون است. نمایشگر کنترلی ۱۰٫۲۵ اینچی، هم اکنون به شکلی بی آلایش، به فرم صفحه ای تخت، تعبیه شده است. همه ی صندلی ها از جهت سر، شانه ها و فضای پای سرنشینان، بهبود یافته اند، در همین حال بخش گودی کمر، سطح بزرگتر صندلی ها و افزایش فضای زانوها، منجر به راحتی بیشتر در ردیف عقب خودرو گشته است. عدم نفوذ صدا به کابین بسیار بهتر شده است; حال آن که فضای داخلی امکان نشستن سه کودک را به نحوی ایمن و آسوده، در عقب خودرو، مهیا ساخته است.

 • bmw 5 series touring veneno.ir_ (11)
 • bmw 5 series touring veneno.ir_ (12)
 • bmw 5 series touring veneno.ir_ (13)
 • bmw 5 series touring veneno.ir_ (15)

همچون مدل سالون، بی ام دبلیو سری ۵ تورینگ هم به آخرین نسخه ی سیستم راننده ی خودکار شامل هشدار ترافیک عبوری و هشدار حق تقدم، دستیار حفظ و تغییر خط به همراه حفاظت از تصادف از کنار، مجهز گشته است. مهندسین بی ام دبلیو، دستیار کنترل فرماندهی و خط را از سرعت های پیاده روی تا ۲۱۰ کیلومتر برساعت را مهیا ساخته اند. کروز کنترل فعال به همراه عملگر توقف و حرکت، اکنون قادر به شناسایی محدودیت های سرعت مطابق با سیستم اطلاعات محدودیت سرعت است.

حتما کلیک کنید  مرسدس بنز S 500 Coupe در ژنو 2014

بی ام دبلیو سری 5 تورینگ 2018

اولین خودرو از سری ۵ بی ام دبلیو، مدل ۵۳۰i با یک پیشرانه ۲ لیتری چهار سیلندر بنزینی در زیر کاپوت است که  ۲۵۲ اسب بخار توان و حداکثر ۳۵۰ نیوتون متر گشتاور، ایجاد می کند. وظیفه ی انتقال این قدرت بر دوش یک جعبه دنده ی ۸ سرعته ی استپترونیک است و در ۶٫۵ ثانیه، سرعت این خودرو را به ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رساند. مدل بنزینی بعدی، ۵۴۰i xDrive تورینگ است که از یک پیشرانه ی ۳ لیتری شش سیلندر خطی، سیستم انتقال قدرت ۸ سرعته و سیستم چهارچرخ متحرک، برخوردار است. این واحد محرکه ۳۴۰ اسب بخار قدرت و گشتاور بیشینه ای معادلی با ۴۵۰ نیوتون متر را تولید می کند که رسیدن به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در مدت زمان ۵٫۱ ثانیه میسر می سازد.

 • bmw 5 series touring veneno.ir_ (3)
 • bmw 5 series touring veneno.ir_ (4)
 • bmw 5 series touring veneno.ir_ (5)
 • bmw 5 series touring veneno.ir_ (6)
 • bmw 5 series touring veneno.ir_ (8)

دو انتخاب با سوخت دیزل شامل موتور ۲ لیتری و چهار سیلندر در مدل جدید ۵۲۰d با ۱۹۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۴۰۰ نیوتون متری است. انتخاب جعبه دنده ی ۶ سرعته دستی یا ۸ سرعته ی استپترونیک، رسیدن از سرعت ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر برساعت را در ۸ ثانیه مقدور می سازد(۷٫۸ ثانیه برای نسخه خودکار). سرانجام، واحد ۳ لیتری و شش سیلندر خطی دیزل در مدل ۵۳۰d تورینگ با انتخاب سیستم چرخ های عقب متحرک یا چهارچرخ متحرک xDrive ارایه می شود و ۲۶۵ اسب بخار قدرت و حداکثر ۶۵۰ نیوتون متر گشتاور ایجاد می کند. در ترکیب با سیستم انتقال قدرت ۸ سرعته استپترونیک، این خودرو در ۵٫۸ ثانیه (یا ۵٫۶ ثانیه در نسخه ی خودکار) به تندی ۱۰۰ کیلومتر برساعت، دست می یابد.

حتما کلیک کنید  مکلارن P1 تیون شده Wheelsandmore

بی ام دبلیو سری 5 تورینگ 2018

468×60 content ad

درباره نویسنده

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...