رسمی از موتور شو ژنو ۲۰۱۷: مکلارن 720S سرانجام رونمایی شد

رسمی از موتور شو ژنو ۲۰۱۷: مکلارن 720S سرانجام رونمایی شد

زمانی که برای اولین بار مکلارن ۶۵۰S را در سال ۲۰۱۵ بررسی کردیم، این خودرو ما را بسیار شگفت زده کرد و در ۲٫۷ ثانیه به سرعت ۶۰ مایل برساعت رسید و در ۱۰٫۴ ثانیه مسافت یک چهارم مایل (۴۰۲ متر) را طی کرد و در زمانی معادل با ۸ ثانیه به ۱۲۰ مایل برساعت(۱۹۳٫۱ کیلومتر برساعت) دست یافت. این ارقام همچنان تاثیرگذارند، حتی پس از دوسال. اما جایگزینی برای این خودرو در راه است، که احتمالا ۷۲۰S نامیده می شود، و مطابق با آخرین انتشار مکلارن، این خودرو حتی سریعتر خواهد بود.

مکلارن 720S

امروز، مکلارن اعلام کرد که ۷۲۰S در ۲٫۹ ثانیه به تندی ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد و مسافت یک چهارم مایل را در ۱۰٫۳ ثانیه می پیماید و مدت زمان رسیدن به سرعت ۱۲۴ مایل برساعت (۲۰۰ کیلومتر برساعت)، تنها ۷٫۸ ثانیه خواهد بود و طی مسافت تنها ۱۱۷متر و مدت زمان ۴٫۶ ثانیه از این سرعت به توقف کامل دست می یابد. درحالی که شما باید در مقایسه نتایج دنیای واقعی مراقب باشید، اما به جرات می توان گفت که ۷۲۰S به طرزی عجیبی سریع است. در مقام مقایسه، این خودرو نیم ثانیه در رسیدن به ۲۰۰ کیلومتر برساعت، سریعتر از فراری ۴۸۸GTB است، در صورتی که این زمان برای مکلارن F1، ۹٫۴ ثانیه است. مطابق با رونمایی امروز مکلارن از ۷۲۰S، بیشینه ی سرعت این خودرو ۳۴۱ کیلومتر برساعت اعلام شد.

مکلارن 720S

بخشی از این بهبودها، حاصل وزن پایین ۷۲۰S است. وزن این خودرو ۲۸۲۸ پوند (۱۲۸۲٫۷۶کیلوگرم) است که در مقایسه با مدل ۶۵۰S 1301 کیلوگرمی، کاهش داشته است. اما این سوپرکار به پیشرانه ای جدید مجهز شده است، یک پیشرانه ی ۴ لیتری V8با توربوی دوقلو به نام M840T قلب تپنده ی این خودروست که توانی برابر با ۷۲۰ اسب بخار و گشتاوری معادلِ ۷۷۰ نیوتون متر تولید می کند; همه ی این ارقام به نسبت ۵۶۱ اسب بخار قدرت به ازای یک تن منجر شده است. آه، و این موتور چراغانی شده است، با تابشی سرخ رنگ که از بخش پشتین خودرو نشئت می گیرد; هرزمان که خودرو قفل گشایی می شود. همانطور که در همه ی سوپرکارهای مدرن، بازدهی مطرح است; مصرف این اتومبیل ۱۰٫۷ لیتر بنزین به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر است و نرخ انتشار دی اکسید کربن(CO2) آن ۲۴۹ گرم در هر کیلومتر است.

 • McLaren 720S veneno.ir_ (1)
 • McLaren 720S veneno.ir_ (4)
 • McLaren 720S veneno.ir_ (3)
 • McLaren 720S veneno.ir_ (2)
حتما کلیک کنید  پورشه 911GT3 RS سریعتر از همیشه

“قدرت، گشتاور و پاسخ دهی دریچه ی گاز خودرو، همه به شکلی قابل توجه در مقایسه با نسل اول سری سوپرکارها، بهبود یافته اند، درضمن مصرف سوخت و انتشار آلودگی نیز، به صورتی مشخص بهتر شده اند.”

گفته ی مدیر خط سری سوپرکارهای مکلارن، Haydn Baker؛

بزرگترین برتری در سری خودروهای اسپرت، فضای داخلی آنان است. کاربرد وسیع شیشه، به فضای داخلی حسی چون کابین یک جنگنده منتقل کرده است. سیستم جدید با نام IRIS است که توسط JVC Kenwood توسعه داده شده است که اطلاعات بر روی یک صفحه ی تاشوی منحصر به فرد متشکل از یک نمایشگر تراکم-بالا TFT نمایش داده می شوند. با فشردن یک دکمه این صفحه تاشو جمع می شود و در حالت باریک خود قرار می گیرد تا با کمترین حواس پرتی، تنها اطلاعات ضرورب را به نمایش بگذارد، این ویژگی بسیار جالبی به نظر می رسد.

مکلارن 720S

کنسول میانی به سمت راننده زاویه گرفته است، صفحه ۸ اینچی، سیستم اطلاعات را به همراه صدا، رسانه، مسیریابی و دیگر ویژگی های تسهیلی، شکل داده است. مسافت سنج بازنویسی شده ی متعلق به پیست مکلارن، به همراه تعداد زیادی بازخوانش جدید چون نقشه ی G (شتاب سنج بر حسب شتاب گرانش زمین)، وضعیت دریچه گاز و سابقه ی کامل در پیست، از صفحه ی مرکزی در دسترس است.

با در نظرگیری تمرکز بر آیرودینامیک با این سوپرکار جدید، جای تعجب دارد. اگر ۷۲۰S اینچنین در مسیر مستقیم سریع است، پس در پیست به چه اندازه سریع خواهد بود؟

 • McLaren 720S veneno.ir_ (13)
 • McLaren 720S veneno.ir_ (12)
 • McLaren 720S veneno.ir_ (11)
 • McLaren 720S veneno.ir_ (10)
 • McLaren 720S veneno.ir_ (9)
 • McLaren 720S veneno.ir_ (8)
 • McLaren 720S veneno.ir_ (7)
468×60 content ad

درباره نویسنده

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...