رسمی از موتور شو ژنو 2017: دندروبیوم، هایپرکار الکتریکی با مهندسی تیم فرمول یک ویلیامز

رسمی از موتور شو ژنو 2017: دندروبیوم، هایپرکار الکتریکی با مهندسی تیم فرمول یک ویلیامز

این ماشین دو سرنشین اولین هایپرکار سنگاپوری است و چهره ایرودینامیکی خودرا مدیون تجربیات تیم ویلیامز میباشد که در موتور شو ژنو ۲۰۱۷ رونمایی موفقی داشته است.

مشخصات فنی این ماشین هنوز اعلام نشده،ولی گفته شده که پیشرانه این ماشین یه موتور الکتریکی میباشد که و انتظار میرود که از پیشرانه چند موتوری و تکنولوژی هایبرید یونیت ویلیامز استفاده کند.مهندسین ویلیامز در مورد  دندروبیوم  به ما گفته اند که وزن ان بیش از ۱۷۵۰ کیلوگرم نخواهد بود میتواند در کمتر از ۲٫۷ ثانیه از صفر به ۶۰ مایل برسد همچنین حداکثر سرعت ۲۰۰ مایل بر ساعت را برای ان متصور شده اند.

قسمت بیرونی دندروبیوم با تمرکز بر روی مساله داون فورس و عملکرد ایرودینامیکی طراحی شده است. در عقب ماشین باله بزرگی به اندازه کل پهنای ماشین وجود دارد.سقف دندروبیوم که به شکل یک قطره ی اشک میباشد یاد اور شکل اولیه ای است که در ماشین های مسابقه ای استفاده میشد،همچنین دیفییوزر عقب.

فرآمد کامپوزیت فرمول یک برا ساختن ساختمان این ماشین استفاده شده است در حالی که هنوز هیچ مشخصاتی از ان اعلام نشده است. عکس ها نشان از استفاده فیبر کربن درماشین میدهند، انتظار میرود که ویلیامز از مونوکوکی شبیه به ماشین فرمول یک خود استفاده کند.

این ماشین اسم خودرا بخاطر در هایش دریافت کرده است، در هایی که مث گل دندروبیو باز میشوند.این گل، یک گل محلی در سنگاپور میباشد.

به گفته وندا الکترونیک:دندروبیوم اوج هنر طراحی و تکنولوژی وندا الکتریک است و همچنین افزود:این ماشین الهام شده در طبیعت و ریشه گذاری شده در تکنولوژی است،یک ازدواج طراحی با مهندسی. و نمیتوانیم برای رونمایی کردنش تا ماه مارچ(اسفند) صبر کنیم.

این ماشین به صورت کانسپت در موتورشوی ژنو رونمایی خواهد شد و گفته شده که مدل اصلی بسیار نزدیک به مدل کانسپت ان میباشد.

دندروبیوم سومین ماشینی هایپر کاری است که در این چند ماهه اخیر با کمک یه تیم فرمول یک ساخته میشود. استون مارتین ای ام ار بی ۰۰۱ که با همکاری تیم ردبول ساخته شد، و همچنین مرسدس ای ام جی که از تیم فرمول یک مرسدس کمک گرفت و در طی امسال رونمایی خواهد شد.دندروبیوم قیمتی معادل یک میلیون پوند خواهد داشت.

  • 1aq2y0367
  • 1aq2y0359
  • vanda_dendrobium_087
  • vanda_dendrobium_024
  • vanda_dendrobium_001
  • 1aq2y0370
468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...