WRC : تیری نویل از هیوندای ، پیروز رالی فرانسه 2017

WRC : تیری نویل از هیوندای ، پیروز رالی فرانسه 2017

تیری نویل پس از پیروزی در Tour de Corsa (رالی فرانسه)، تبدیل به چهارمین برنده ی متفاوت این فصلِ رالی قهرمانی جهان شد. نویل یکی از دو راننده ی هیوندای بود که در روز پیروزی، روی سکو حضور داشت، راننده ی دوم، دنی سوردو نیز با خودروی هیوندای i20، پشت سر فورد فیستا ST و پیشتاز قهرمانی رالی، سباستین اوژیه، به مقام سوم رسید.

جری مت بهترین مقام تویوتا در این مسابقه را بوسیله ی مدل یاریس و با عبور از خط پایان در جایگاه چهارم رقم زد. او همچنین آخرین بخش تلویزیونی خط مسابقه را با پیروزی پشت سرگذاشت و تمام پنج امتیاز را کسب کرد. اوژیه در این قسمت چهار امتیاز کسب کرد و کریگ برین، سوردو و نویل پشت سر وی قرار گرفتند. برین کارش با سیتروئن C3 را در جایگاه پنجم به پایان رسانید و جلوتر از هیدن پادن با هیوندای و آندرس میکلسون با خودروی اشکودا فابیا R5، قرار گرفت. درواقع جایگاه هفتم به میکلسون رسید اما جایگاهی برتر برای راننده ی قبلی فولکس واگن در دسته بندی WRC2 بود.

هیوندای wrc

کریس میک با خودروی سیتروئن C3، سریعترین فرد مسابقه در روز جمعه بود و سباستین اوژیه و نویل را در این زمینه شکست داد. لاتوالا با مشکل کم فرمانی در خودروی یاریس WRC خود مواجه بود در حالی که هم تیمی او با مشکل بزرگتری روبرو بود و از آتش سوزی در سمت راست و عقب خودروی خود رنج می برد. میک به کار خود ادامه داد و در بخش دوم مسابقه، در عین پیشتازی، به برد نزدیک می گشت.

اوژیه توانست به پیشتازی میک در بخش سوم مسابقه پایان دهد و این کار را با سریعتر بودن در بخش بعد از ظهر جمعه، میسر ساخت. میک همچنان در تلاش بود تا نزدیک به اوژیه بماند در حالی که نویل پشت سر او و جلوتر از هم تیمی اش در هیوندای قرار داشت. میک روز جمعه را با برتری ۱۰ ثانیه ای نسبت به اوژیه به انتها برد.

نویل روز شنبه را با برد در گام نخست آغاز نمود، اوژیه دوم بود و میک را با خودروی سیتروئن، در پشت خود و جایگاه سوم می دید. اتفاقاتی در گام بعدی رخ داد. میک با خروج دود از خودروی خود روبرو گشت و با این همین حالت به خط پایان رسید. بدین گونه نویل پیشتازی کلی را بدست گرفت. اوژیه همچنین مسائلی با سرعت خود داشت و این مرد فرانسوی بابت این موضوع خوشحال نبود.

هیوندای wrc

اوژیه گفت: “کاملا واضح است که به اندازه کافی سریع نیست و مایلم بدان چرا. نمیتوانم توضیحش دهم. این حس را ندارم تا بگویم خیلی بد است، اما به شکلی مشخص خوب نیست. مجبوریم که علتش رابیابیم زیرا این سرعتی نیست که من می خواهم.”

بخش هفتم برای اوژیه بسیار خوب بود، او در این مقطع سریعترین بود و حتی توانست پیشتازی نویل را از ۸ ثانیه به ۲٫۲ ثانیه کاهش دهد. هم تیمی سابق لاتوالا در این مقطع دوم بود. بخش نهم در روز یکشنبه چالش های جدیدی را بوجود آورد، اینجا، هیوندایی ها با نویل در جلوی سوردو، سریعترین بودند. اوژیه سرعتی برابر با این رقیبانش داشت اما موفق نشد سریعتر حرکت کند. راننده ی فورد توانست از سوردو عبور کند اما پیشتازی نویل دور از دسترس بود.

رالی آرژانتین، دور بعدی در تقویم مسابقات است و در ۲۷ آپریل برگزار خواهد شد.

گالری عکس رالی ۲۰۱۷ دانلود فیلم های رالی فرانسه ۲۰۱۷ رمز www.veneno.ir منبع
468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...