دانلود رایگان فرمول 1 گرندپری روسیه 2017 : نخستین پیروزی والتری بوتاس

دانلود رایگان فرمول 1 گرندپری روسیه 2017 : نخستین پیروزی والتری بوتاس

وبسایت وننو – گرندپری سوچی ۲۰۱۷ روسیه با اتفاقات زیادی همراه بود، که مهمترین آنها، نخستین پیروزی راننده ی فنلاندی تیم مرسدس، والتری بوتاس در طول دوران حرفه ای خود در فرمول ۱ بود. وی توانست با اختلافی بسیار کم، معادل با ۶۱۷/. ثانیه، زودتر از سباستین فتل از خط پایان عبور کند.

فرمول 1 روسیه 2017گزارش مسابقه:

پیش از آغاز به کار مسابقه فرمول یک گرندپری روسیه در سوچی، گزارشاتی از مشکلات فنی در خودروی مکس ورشتپن راننده ی ردبول وجود داشت که درنهایت ایرادات خودروی وی تا قبل از مسابقه مرتفع شد. در حالی که سباستین فتل و کیمی رایکونن در خط جلوی مسابقه ایستاده بودند و این اتفاق از سال ۲۰۰۸ تابحال برای تیم فراری اسکودریا پیش نیامده بود، دور گرم کردن خودروها شروع شد. بوتاس و لوئیس همیلتون هم در جایگاه های بعدی قرار داشتند. ناگهان اینبار مکلارن کابوس خود را زودتر از خوابیدن به چشم دید و خودروی فرناندو آلونسو متوقف شد و این راننده ی باتجربه از مسابقه کنار رفت.

فرمول 1 روسیه 2017

با شروع مسابقه بوتاس با شروعی خوب از رایکونن پیش افتاد و در ادامه فتل که پیشتاز بود را جای گذاشت. در همان پیچ اول لنس استرول به دور خود چرخید. درضمن حادثه ی مسابقه رخ داد و خودروهای جولین پالمر از رنو و رومن گروژان از تیم هاس، با یکدیگر برخورد داشت و این پایان کار این دو راننده در سوچی روسیه بود. با بروز این اتفاق خودروی ایمنی (سیفتی کار) وارد مسابقه شد و دیری نپایید که دود خارج شده از چرخ عقب خودروی دنیل ریکیاردو، راننده ی تیم ردبول، خبر ازمشکلی در ترمز داد که به کنار رفتن وی از این مسابقه نیز منجر گردید. در رابطه با محدودیت سرعت در پیچ شماره ی ۲ استفان وندورن از مکلارن و کوین مگنوسن از هاس جریمه های ۵ ثانیه ای دریافت کردند.

فرمول 1 روسیه 2017

درادامه والتری بوتاس فاصله ی خود را با سباستین فتل افزایش داد و همیلتون که در جایگاه چهارم بود سعی داشت تا فاصله ی خود را با کیمی رایکونن کاهش دهد اما گویا وی با مشکلاتی چون گرم شدن بیش از حد خودروی خود مواجه بود. در ادامه چندین خودرو لاستیک های خود را تعویض نمودند. در نیمه های مسابقه فتل شروع به کاهش فاصله ی خود یا بوتاس نمود و راننده دیگر فراری سعی بر افزایش فاصله با لوئیس همیلتون را داشت.

فرمول 1 روسیه 2017

ابتدا بوتاس به پیت استاپ رفت و لاستیک خود را تعویض نمود. پس از او رایکونن و همیلتون به پیت آمدند و فتل پیشتاز مسابقه گردید. در ادامه، فتل هم لاستیکش را به سوپر سافت تغییر داد و در جایگاه دوم و در جلوی هم تیمی اش به مسیر مسابقه برگشت. اینجا بود که فتل تمام تلاش خود را انجام داد تا به بوتاس نزدیک گردد.

فرمول 1 روسیه 2017

این فاصله با یک اشتباه بوتاس در ترمزگیری کاهش نیز یافت. درادامه این دو خودروی به ترافیک خودروهای لپ شده رسیدند و اینجا بود که فتل زمان از دست داد. درنهایت با کمی مداخله ی فیلیپ ماسا و وجود امتیاز DRS برای راننده ی تیم مرسدس، فاصله کمِ بین این دو خودرو، حفظ گردید و والتری بوتاس با اختلافی کمتر از ۱ ثانیه به اولین پیروزی خود در فرمول ۱ رسید.

دانلود رایگان فیلم مسابقات گالری تصاویر فرمول ۱

468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

مطالب مرتبط2 دیدگاه