پورشه برای ثبت رکورد جهانی گینس، یک هواپیمای ایرباس A380 را کِشید

پورشه برای ثبت رکورد جهانی گینس، یک هواپیمای ایرباس A380 را کِشید

پورشه پس از کشیدن هواپیمای ایرباس A380 با وزنی معادل با ۲۸۵ تُن و به مسافت ۴۲ متر، هم اکنون رکورددار گینس است. ویدئو زیر را ببینید…

پورشه کاین هم اکنون بصورت رسمی یک رکورددار جهانی گینس است – این شاسی بلند آلمانی موفق شد تا عنوان ِسنگین ترین هواپیمایی که توسط یک خودروی تولیدی کشیده شده است را، به تازگی و در حضور عموم در فرودگاه Charles de Gaulle پاریس به ثبت برساند.

 

این رکورد جدید توسط یک مدل استاندارد پورشه کاین S دیزل با قیمت ۶۶,۶۷۶ پوند انجام گردید که از یک پیشرانه ی ۴٫۱ لیتری V8 با توربوی دوقلو که ۳۸۰ اسب بخار توان و مهم تر از آن ۸۵۰ نیوتون متر گشتاور ایجاد می کند، بهره می برد. با این تفاسیر، این خودرو توانست تا ایرباس A380 عظیم الجثه را با ۲۸۵ تُن وزن، ۵۱۶ صندلی و ۷۳ متر طول که توسط شرکت Air France آماده گردیده بود را ۴۲ متر یدک بِکشد.

پورشه کاین

در اغلب موارد رکورد گینس با اختلاف زیادی شکسته نمی شوند، اما کاین این رکورد را با اختلاف بسیار زیادی برابر با ۱۱۵ تُن تفاوت، به دست آورد. رکورد جهانی پیشین گینس بابت کشیدن سنگین ترین هواپیما بوسیله ی خودروی تولیدی، به سال ۲۰۱۳ برمی گردد که توسط نیسان پاترول به ثبت رسید که توانسته بود هواپیمایی با وزن ۱۷۰ تُن را یدک بکشد.

پورشه کاین

خودرویی که این شاهکار بزرگ را رقم زد توسط تکنیسین بریتانیایی پورشه، Richard Payne رانده شد، که بیان داشت، ” ما معمولا به منظور انجام این چنین کارهایی را برای آزمون محدودیت ها ی خودروهایمان دور نمی شویم اما فکر می کنم امروز بسیار نزدیک شده ایم”.

این رکورد پس از آن با استفاده از مدل ۵۶۲ اسب بخاری پورشه کاین S نیز تکرار گردید.

پورشه چندان با رکورد جهانی گینس غریبه نیست. درکنار محک های مختلف و مخصوص موتور اسپرت، یک تیم ۱۲ نفره از بخش Human Performance پورشه، رکورد جهانی را برای بیشترین پیمایش مسافت، بر روی یک تردمیل در طول بیش از ۴۸ ساعت در سال ۲۰۰۹ را به ثبت رساندند که درمجموع، پوشش ۸۶۸٫۶۴ کیلومتر مسافت را، به همراه داشت. همچنین در سال ۲۰۰۸ مالکین و طرفداران پورشه به منظور نِگاشتن رکورد گرد آمدند و کاروانی متشکل از ۲،۳۲۵ نفر از مالکین در آلمان، رکورد را با نمایشی باشکوه به این منظور را به ثبت رسانیدند.

  • Porsche Cayenne pulls Airbus A380 veneno.ir (10)
  • Porsche Cayenne pulls Airbus A380 veneno.ir (9)
  • Porsche Cayenne pulls Airbus A380 veneno.ir (7)
  • Porsche Cayenne pulls Airbus A380 veneno.ir (6)
  • Porsche Cayenne pulls Airbus A380 veneno.ir (5)
  • Porsche Cayenne pulls Airbus A380 veneno.ir (4)
  • Porsche Cayenne pulls Airbus A380 veneno.ir (3)
  • Porsche Cayenne pulls Airbus A380 veneno.ir (1)
حتما کلیک کنید  5 کلیپ برتر کریس هریس در سال 2013 - پیشنهاد ویژه
کلیپ "کشیدن ایرباس A380 با پورش کاین توبو S" با کیفیت 720p HD و حجم 7.0 MiB
468×60 content ad

درباره نویسنده

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...