دانلود رایگان فرمول 1 گرندپری اسپانیا 2017

دانلود رایگان فرمول 1 گرندپری اسپانیا 2017

دانلود رایگان فرمول ۱ گرندپری اسپانیا ۲۰۱۷: پیروزی لوئیس همیلتون در سرزمین کاتالان ها

وبسایت وننو –  مسابقه جایزه بزرگ اسپانیا، پنجمین دور از سری مسابقات فرمول ۱ بود که در شهر بارسلونا و پیست کاتالونیا برگزار شد.

مسابقه ساعت ۱۶:۳۰ شروع شد و خط دو مسابقه، متشکل از والتری بوتاس و کیمی رایکونن، شروع بهتری از خط اول مسابقه یعنی لوئیس همیلتون و سباستین فتل داشتند. البته فتل کمی بهتر عمل کرد و پیشتاز مسابقه شد. در همان پیج اول، رایکونن با بوتاس که درون پیچ بود، برخورد داشت که منجر به منحرف شدن رایکونن به سمت بیرون پیج شد و با مکس ورشتپن برخورد کرد. این پایان کار دو راننده فراری و ردبول بود.

گرندپری اسپانیا 2017

فرناندو آلونسو از مکلارن هم که در تعیین خط عملکرد شگفت انگیزی داشت و از جایگاه هفتم کار خود را آغاز نمود، در هان ایتدای مسابقه برخوردی با فیلیپ ماسا داشت و مجبور شد به روی گراول های کنار پیست برود که منجر به عقب افتادن وی تا جایگاه یازدهم شد.

چندین راننده به پیت استاپ رفتند که درگیری کوین مگنوسن ازتیم هاس و کارلوس ساینز از تورو روسو بسیار دیدنی بود و مگنوسن اجازه ی سبقت گیری به ساینز را نداد.

مسابقه ادامه پیدا کرد و فتل با سرعتِ تمام به پیش میتاخت و فاصله ای بیش از ۲ ثانیه با لوئیس همیلتون ایجاد کرد. فتل در دور پانزدهم ۱۵ ام پیت استاپ انجام داد و از لاستیک های سافت استفده کرد. لوئیس همیلتون که پیشتاز بود، سرعت خود را بیشتر می کند تا برای یک پیت استاپ آماده می شود، فتل هم که در جایگاه چهارم مسابقه قرار دارد از دنیل ریکیاردو سبقت می گیرد. همیلتون پیت استاپ خوبی انجام میدهد و از لاستیک های مدیوم استفاده می کند.

گرندپری اسپانیا 2017

جنگی دیدنی بین بوتاس و فتل در جریان است و بوتاس سعی دارد که زمان فتل را تلف کند تا همیلتون به او نزدیک تر شود. سرانجام فتل با مانوری دیدنی از بوتاس سبقت می گیرد. فاصله بین فتل و همیلتون در حدود ۴ ثانیه است. در دور ۲۷ ام بوتاس لاستیک های خود را به مدیوم تغییر می دهد. فاصله بین همیلتون و فتل بیشتر شده است که می توان دلیلش را استفاده ی فتل از لاستیک های سافت دانست. اما با تصادف وندورن این ماجرا تغییر پیدا کرد.

دور ۳۷ ام بود که استفان وندورن و فیلیپه ماسا با هم برخورد کردند که منجر به خروج وندورن از مسابقه شد. این تصادف با پرچم زرد و سیفتی کار مجازی همراه بود. این اتفاق فرصتی برای همیلتون شد تا به پیت لین برود و دورهای باقی مانده را با لاستیک سافت به پایان برساند. فتل هم به پیت رفت و تنها لاستیک خود یعنی مدیوم را استفاده نمود. در خروج از پیت لین، درگیری زیبایی بین او و همیلتون و همیلتون پیش آمد و در نهایت این فتل بود که پیروز شد.

والتری بوتاس هم که فشار زیادی بابت عقب نگه داشتن فتل به ماشین خود آورده بود، پاوریونیت سوزاند و شعله آتش از پشت خودرویش نمایان گشت تا دو تیم مدعی مرسدس و فراری، تنها یک راننده در این مسابقه داشته باشند.

سرانجام همیلتون که از مزیت لاستیک های سافت خود بهره می بُرد توانست در دور ۴۴ ام از فتل سبقت بگیرد. در ادامه این مرد انگلیسی توانست فاصله ی خود را با فتل افزایش دهد و این فاصله را به ۴ ثانیه برساند. در دورهای آخر فتل قصد داشت تا فاصله خود را کاهش دهد اما عملکرد خوب همیلتون و ترافیک خودروهای لپ شده این اجازه را به او نداد.

  • Spanish GrandPrix 2017 Formula 1 veneno.ir (1)
  • Spanish GrandPrix 2017 Formula 1 veneno.ir (8)
  • Spanish GrandPrix 2017 Formula 1 veneno.ir (7)
  • Spanish GrandPrix 2017 Formula 1 veneno.ir (6)
  • Spanish GrandPrix 2017 Formula 1 veneno.ir (5)
  • Spanish GrandPrix 2017 Formula 1 veneno.ir (4)
  • Spanish GrandPrix 2017 Formula 1 veneno.ir (3)
  • Spanish GrandPrix 2017 Formula 1 veneno.ir (2)

درنهایت لوئیس همیلتون با اختلاف ۳٫۴۹۰ ثانیه ای نسبت به سباستین فتل از فراری، از خط پایان عبور کرد و به دومین پیروزی خود در این فصل دست یافت. دنیل ریکیاردو از ردبول به مقام سوم رسید تا به اولین سکوی خود طی این فصل دست یابد.

نکته ی جالب این مسابقه لپ شدن همه رانندگان جز سه نفر اول مسابقه بود.

دانلود رایگان گرند پریکس اسپانیا ۲۰۱۷
468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...