رکورد شکنی: تاج گذاری NextEV NIO EP9 در پیست نوربرگرینگ

رکورد شکنی: تاج گذاری NextEV NIO EP9 در پیست نوربرگرینگ

این خودرو رکورد قبلی خود را با اختلافی در حدود ۲۰ ثانیه شکسته است…

سال گذشته، شرکت استارت آپ NIO، سوپرکار الکتریکی ۱۳۶۰ اسب بخاری خود را با نام EP9 به پیست نوربرگرینگ آورد و زمان فوق العاده ی ۷:۰۵٫۹۰ را ثبت نمود. این رکورد، EP9 را به سریعترین خودروی الکتریکی در این پیست بدل نمود. اکنون کمپانی NIO اعلام نموده است که EP9 برگشته است و زمان شگفت انگیز ۶:۴۵٫۹۰ را رقم زده است.

اوه،چی؟ این رکورد EP9 را سریعتر از لامبورگینی هوراکان پرفورمنته می سازد و در حال حاضر این خودرو را به رکوردار خودروهای تولیدی تبدیل می کند.

NextEV NIO EP9

این رکورد بی نظیر، چند ماه پس از لپ تایم این خودرو در Circuit of the Americas، که سریع ترین خودروی تولیدی در این پیست نیز بود، بدست آمد. همچنین رکوردی توسط این خودرو تحت نام خودروهای خودران در پیست تگزاس (Texas track) ثبت شد.

سرعت EP9 ناشی از موتورهای متصل به هرکدام از چرخ هاست که در مجموع ۱۳۶۰ اسب بخار و- این یک اشتباه تایپی نیست- ۴۶۷۱ پوند-فیت گشتاور تولید می کند! داشتن یک موتور و یک جعبه دنده بر روی هر یک از چرخ ها، بُردار گشتاور زمان-واقعی به EP9 می بخشد و بدون شک بهبود زیادی در سرعتِ پیچ ها بوجود می آورد.

کمپانی NIO تا به امروز تنها ۷ دستگاه خودرو از این مدل را ساخته است، پس ما چندان مطمئن نیستیم که این عنوان بتواند با نام “خودروی تولیدی” در نظر گرفته شود. این کمپانی خود نیز نگفته است که EP9 سریعترین خودروی تولیدی است، که البته چندان مهم نیست.

NIO به تازگی اعلام کرده است که قصدِ ساخت EP9 های بیشتر، با قیمتی معادل ۱٫۴۸ میلیون دلار را دارد. EP9 از یک شاسی (اصطلاحاً وان) فیبر کربنی با استانداردهای فیا (FIA) استفاده می کند و توانایی پیمودن مسافت یک چهارم مایل را در مدت زمان ۱۰٫۱ ثانیه دارد. همچینی می تواند به شتاب جانبی ۲٫۵۳ برابر گرانش زمین (۹٫۸ متر برمجذور ثانیه G:) در پیچ ها دست یابد.

شما را به دیدن کلیپ این رکورد شکنی دعوت می کنیم…

کلیپ "کلیپ رکورد شکنی EP9 در پیست نوربرگرینک" با کیفیت 720p HD و حجم 105.2 MiB
کلیپ "کلیپ رکورد شکنی EP9 در پیست نوربرگرینک" با کیفیت 480p و حجم 60.2 MiB
منبع
468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...