خودروی جاده ای مکلارن P1 LM رکورد نوربرگرینگ را با زمان 6:43.2 شکست

خودروی جاده ای مکلارن P1 LM رکورد نوربرگرینگ را با زمان 6:43.2 شکست

خودروی جاده ای مکلارن  P1 LM، که توسط شرکت لانزانته دچار اصلاحات شده است، با رانندگی برنده ی مسابقات Indy 500، کنی برک(Kenny Brack) ، توانست زمان آتشینی  را ثبت کند و رکورد لامبورگینی هوراکان پرفورمنته را بشکند.

شکسته شدن رکوردهای نوربرگرینگ ادامه دارد. رکورددار اخیر، لامبورگینی هوراکان پرفورمنته، رکورد نفس گیری با زمان ۶:۵۲٫۰۱ در ماه مارچ به ثبت رسانید و رکورد خودروهای جاده ای که مدت ها در دستان پورشه ۹۱۸ اسپایدر بود را، به نام خود ثبت کند. هم اکنون پادشاه جدیدی وجود دارد: مکلارن P1 LM، خودرویی ساخته شده از یک ماشین پیست، بدست کارخانه ی لانزانته موتوراسپورت(Lanzante Motorsport). با حضور برنده ی مسابقات Indy 500 پشت فرمان، رکورد پورفورمنته با اختلافی در حدود ۹ ثانیه، شکست.

مکلارن P1 LM

  • Mclaren P1 LM Lanzante Motorsport veneno.ir (3)
  • Mclaren P1 LM Lanzante Motorsport veneno.ir (4)

البته احتیاط هایی اعمال شده بود. لانزانته همانند کمپانی های لامبورگینی،مکلارن و پورشه یک سازنده اصلی نیست. این شرکت خودروی مخصوص پیست P1 GTR را گرفته است – که مکلارن هرگز به صورت رسمی زمانی با آن در پیست نزده است – و آن را با مشخصات جاده ای برای خریدارانی از ایالات متحده، ژاپن، بریتانیا و امارات متحده عربی تعدیل کرده است. درگذشته، مکلارن P1 LM تغییر یافته بدست لانزانته لقب سریعترین خودروی جاده ای را در مسیر climb the hill  در فستیوال سرعتِ گودوود، بدست آورده بود. با ۹۸۶ اسب بخاری که از یک پیشرانه V8 با توربوی دوقلو و کمک سامانه هایبریدی،ناشی می شود، جای تعجب نیست که این خودرو سریع باشد.

لانزانته قول داده بود تا P1 را برای ثبت زمان به نوربرگرینگ آورد، و حالا ما ویدئویی از این رکورد در دست داریم. ماشین به شکل شگفت آوری سریع است و تایرهای جاده ای اما سفارشی که پیرلی Trofeoنام دارند و با اندازه ی مخصوص و ترکیبی ساخته شده اند، بر روی این خودرو نصب شده است. و این تقریبا مقایسه ی برابری میان هایپرکاری اصلاح شده پس از فروش، با یک وسیله ی تولید شده، بصورت فابریک کارخانه نیست، یک چیز مشخص است: این دور در پیست محشر است.

حتما کلیک کنید  گزارشی از موتور شو وین : اتریش 2014

شاید مناسب تر باشد تا مکلارن اصلاح شده بدست لانزانته را با Nio EP9، سوپرکار تمام الکتریکی که نوربرگرینک را در زمان ۶:۴۵٫۹ (ویدئو را اینجا ببینید) طی کرده است، مقایسه کنیم. این یک خودروی جاده ای در اروپاست (اما نه در ایالات متحده)، اگرچه تنها ۷ دستگاه از این ماشین ساخته شده است و برچسب قیمتی نزدیک به ۱٫۵ میلیون دلار دارد، و دقیقا یک خودروی “قانوناً جاده ای” نیست. هنوز، مکلارن لانزانته، Nio را با اختلافی بیش از ۲ ثانیه شکست داده است.

مکلارن P1 LM

در حالی که تلاش لانزانته بصورت رسمی با پشتیبانی مکلارن همراه نبوده است، اما این اولین تجربه شرکت های تقویت کننده ی انگلیسی در اصلاح خودروهای تولید کننده ها برای پیست نبوده است: نیروهای شرکت لانرانته طی تلاشی مشترک با کمپانی مکلارن، خودروی قهرمان مسابقات ۲۴ ساعته ی لمانز در سال ۱۹۹۵، یعنی مکلارن F1 GTR را پدید آوردند.

  • Mclaren P1 LM Lanzante Motorsport veneno.ir (1)
  • Mclaren P1 LM Lanzante Motorsport veneno.ir (8)
  • Mclaren P1 LM Lanzante Motorsport veneno.ir (7)
  • Mclaren P1 LM Lanzante Motorsport veneno.ir (6)
  • Mclaren P1 LM Lanzante Motorsport veneno.ir (5)
  • Mclaren P1 LM Lanzante Motorsport veneno.ir (4)
  • Mclaren P1 LM Lanzante Motorsport veneno.ir (3)
  • Mclaren P1 LM Lanzante Motorsport veneno.ir (2)

و درمورد قابلیت های جاده ای P1 LM؟ لانزانته گفته است که پس از ثبت رکورد، خودرو تمام راه از نوربرگرینگ تا کارخانه ی این کمپانی در بریتانیا را پیموده است. ناراحت کننده است، چرا که شاید شما نتوانید یکی از این خودروها را برای خودتان بخرید:  زیرا که تنها ۵ نمونه ی از آن ساخته شده است و همه آنها به فروش رسیده اند. (منبع)

کلیپ "مکلارن P1 LM رکورد نوربرگرینگ را شکست" با کیفیت 1080p Full HD و حجم 217.4 MiB
کلیپ "مکلارن P1 LM رکورد نوربرگرینگ را شکست" با کیفیت 720p HD و حجم 122.2 MiB
کلیپ "مکلارن P1 LM رکورد نوربرگرینگ را شکست" با کیفیت 480p و حجم 41.7 MiB
کلیپ "مکلارن P1 LM رکورد نوربرگرینگ را شکست" با کیفیت 360p و حجم 34.4 MiB
468×60 content ad

درباره نویسنده

مطالب مرتبطیک دیدگاه