دانلود رایگان فرمول 1 گرندپری موناکو 2017: پیروزی سباستین فتل

دانلود رایگان فرمول 1 گرندپری موناکو 2017: پیروزی سباستین فتل

وبسایت وننو –  ششمین دور از سری مسابقات فرمول ۱، گرندپری موناکو، در این شهرساحلی برگزار شد و سباستین فتل سومین پیروزی خود را در این فصل بدست آورد.

۱۶ سال از آخرین پیروزی تیم فراری در گرندپری موناکو، که به دست مایکل شوماخر رقم خورد، می گذرد. فراری در پی کسب پیروزی در این مسابقه است. هردو راننده ی فراری، به ترتیب کیمی رایکونن و سباستین فتل، توانستند در دور تعیین خط، جایگاه اول و دوم را بدست آورند و با آسودگی خاطر پا به این رقابت گذارند. نکته ی جالب توجه این مسابقه، قرار گرفتن لوئیس همیلتون در خط دوازدهم بود.

سباستین فتل

فرناندو آلونسو به دلیل شرکت در مسابقات Indy 500، حضور نداشت و تیم مکلارن مجبور به جایگزینی او با جنسن باتن شد. گویا مشکلات پیشرانه تیم مکلارن تمامی ندارد و به دلیل تعویض قطعاتِ پیشرانه، جنسن باتن که در دور تعیین خط نهم شده بود، باید مسابقه را از خط ۱۵ شروع میکرد. اما داستان به اینجا ختم نشد و به دلیل تغییرات در تنظیمات خودرو، او مسابقه را از پیت لین شروع کرد.

مسابقه شروع شد و همگی به خوبی حرکت کردند و شاهد سبقتی نبودیم. کیمی رایکون پیشتاز بود، فتل و والتری بوتاس نیز او را تعقیب می نمودند. در همان ابتدا پاسکال ورلاین از تیم سائوبر به پیت رفت، اما پس از خروج خطرناک از پیت، جریمه ی ۵ ثانیه ای دریافت کرد. در دور هفتم خودروی نیکو هالکنبرگ از جانب جعبه دنده دچار آسیب شده است و این پایان کار او در این رقابت بود.

حتما کلیک کنید  دانلود بازی فرمول یک F1 2014 برای PC

سباستین فتل

رایکونن زودتر از فتل به پیت رفت و فتل که پیشتاز شده بود چندین دور متوالی را با سرعت بالا پیمود و سپس پیت استاپ خود را انجام نمود و توانست جلوتر از رایکونن که اسیر ترافیک خودروهای لپی شده بود، از پیت خارج شود و در جایگاه اول باقی بماند، البته گمان می رود که اینکار استراتژی فراری بوده است. استراتژی که به نظر می رسد، مسبب ناراحتی رایکونن در پایان مسابقه بود. با همین روش نیز دنیل ریکیارو از ردبول توانست از بوتاس پیشی بگیرد و سوم شود. مرسدس از همیلتون چشم نپوشیده بود و با استراتژی خوبی که در پیت استاپ داشت، او توانست در رتبه ی هفتم به مسابقه بازگردد.

گرندپری مونت کارلو به دلیل شرایط خاص پیست، همواره با حوادث همراه بوده است. این بار به دلیل برخورد باتن با پاسکا ورلاین از سائوبر در دور ۱۷ اُم، خودروی ایمنی به پیست آمد. طی این تصادف هر دو راننده از مسابقه خارج شدند. مارکوس اریکسون از سائوبر، علی رغم وجود خودروی ایمنی در پیست، قصد جبران لپ شدن خود را داشت ولی نتوانست ماشین خود را کنترل کند و با دیواره پیست برخورد کرد و از مسابقه خارج شد. در نتیجه تیم سائوبر هر دو راننده خود را ازد ست داد.

سباستین فتل

تیم مکلارن که فصل کابوس واری را می گذراند، با قرار گرفتن استفان وندورن در رده دهم امید داشت تا اولین امتیاز خود را در فصل ۲۰۱۷ کسب کند و از زیر فشار عنوان تیم بی امتیاز خارج شود، اما دیری نپایید که پس از خروج ماشین ایمنی، به دلیل سرد شدن لاستیک ها ی خودرو، وندورن نتوانست ماسین را در مسیر نگه دارد و با دیواره برخورد نمود. با این حادثه تیم مکلارن هر دو راننده ی خود را از دست رفته می دید.

حتما کلیک کنید  گرندپری بحرین 2016 - مرحله دوم مسابقات فرمول 1

این پایان حوادث در موناکو نبود و سرجیو پرز از فورس ایندیا که قصد سبقت گیری از دنیل کویات از تیم تورو روسو را، در داخل پیچ داشت به وی برخورد نمود. طی این برخورد، کویات نیز از مسابقه کنار رفت. در ادامه، لنس استرول هم از تیم ویلیامز نیز به جمع خارج شدگان از این مسابقه پیوست.

سباستین فتل

در طول ۱۰ دور پایانی، هیجان مسابقه بیشتر شد، زیرا که خودروی ایمنی فاصله ی خودروها را به حداقل رسانده بود.. در همین حال دستور تیمی به مکس ورشتپن که در جایگاه پنجم قرار داشت، داده شد تا از بوتاس که در جلوی او قرار داشت سبقت گیرد، اما وجود حالت های ایمنی مجازی متوالی به دلیل تصادفات ذکر شده، این راننده ردبول فرصت چندانی برای این کار پیدا نکرد و در پایان، فتل با عبور از خط پایان، پیروز مسابقه شد و رایکونن و ریکیاردو در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

دانلود رایگان فیلم مسابقه گرندپری موناکو ۲۰۱۷ جدل رده بندی رانندگان فرمول یک 2017
Posرانندهماشینامتیاز
1سباستین فتلFERRARI 177
2لوییس همیلتونMERCEDES 176
3والتری بوتاسMERCEDES 154
4دنیل ریکاردوRED BULL RACING TAG HEUER 117
5کیمی رایکوننFERRARI 98
6مکس ورشتپنRED BULL RACING TAG HEUER 57
7سرجیو پرزFORCE INDIA
MERCEDES
52
8استبان اکونFORCE INDIA
MERCEDES
43
9کارلوس ساینز TORO ROSSO 29
10نیکو هالکنبرگRENAULT 26
11فیلیپه ماساWILLIAMS MERCEDES 23
12لنس استرولWILLIAMS MERCEDES 18
13رومن گروژانHAAS FERRARI 18
14کوین مگنوسنHAAS FERRARI 11
15پاسکال ورلاینSAUBER FERRARI5
16دنیل کویات TORO ROSSO 4
17فرناندو آلونسوMCLAREN HONDA2
18جولین پالمرRENAULT
19مارکوس اریکسنSAUBER FERRARI
20استافل وندورنMCLAREN HONDA
21آنتونیو گیوینازیSAUBER FERRARI
حتما کلیک کنید  دانلود فیلم مرحله آخر مسابقات موتوجی پی 2014 - والنسیا
468×60 content ad

درباره نویسنده

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...