جگوار XE SV Project 8 در فستیوال گودوود 2017 درخشید

جگوار XE SV Project 8 در فستیوال گودوود 2017 درخشید

جگوار XE SV Project 8، پر استعدادترین خودروی جاده ای ساخته شده جگوار تاکنون است که تنها ۳۰۰ مدل از آن ساخته خواهد شد.

جگوار XE SV Project 8

 • GoodWood 2017
 • GoodWood 2017
 • GoodWood 2017

جگوار از قویترین خودروی جاده ای در تاریخ خود، XE SV Project 8، پرده برداشت. این خودرو که تولید آن محدود شده، آخر هفته در فستیوال سرعت گودوود به نمایش درآمد و با قیمت ۱۴۹،۹۹۵ پوند عرضه شد.

 • GoodWood 2017
 • GoodWood 2017

تنها ۳۰۰ نمونه از Project 8، ساخته خواهد شد و همگی دست ساز خواهند بود. این خودرو به جعبه دنده ۸ سرعته ی خودکار، سیستم چهارچرخ متحرک و پیشرانه ی ۵ لیتری V8 سوپرشارژ که از مدل F-Type SVR گرفته شده، مجهز گردیده است. این پیشرانه با افزایش قدرت از ۵۶۷ به ۵۹۲ اسب بخار معیار، همراه بوده است. جگوار مدعیست که این خودرو تنها در ۳٫۳ ثانیه به سرعت ۶۰ مایل برساعت می رسد و قادر است تا به بیشینه ی سرعت ۲۰۰ مایل برساعت دست یابد.

Project 8 با بهبود های مخصوص مسابقه، که اطمینان می دهد، تنها از ۲۵ درصد قطعات مدل معمولی XE استفاده می کند. در بحث پنل های بدنه، تنها کاپوت و سقف یکسان هستند و حتی چراغ های جلو، برای جاگرفتن کمان های های عریض دور چرخ ها، به اندازه ی ۱۴ میلیمتر جابجا شده اند.

 

جگوار XE SV Project 8

علی رغم در دسترس بودن برای مشتریان در بریتانیا، همه ی خودروهای Project 8 با فرمان سمت چپ ارائه می شوند. این مقوله به به بهینه سازی توزیع وزن خودرو کمک می کند. هر خودرو دارای سیستم چهارچرخ مبتنی بر محور عقب است.

اسپلیتر عمیق جلوی خودرو، باله ی بزرگ عقب (هردو قابل تنظیم) و دیفیوزر عقب، همگی با ادعای جگوار، نقش افزایش دانفورس را بدون افزایش زیاد ضریب درگ در سرعت های بالا را، بازی می کنند. Project 8 دارای پنل های بدنه ی آلومینیومی اصلاح شده، سپر و کاپوت فیبرکربنی و چرخ های منحصر بفرد ۲۰ اینچی آلیاژی است. همچنین اگزوزهای تیتانیومی با چهار خروجی، به شکل استاندارد بر روی خودرو وجود دارند.

 

جگوار XE SV Project 8

دمپرهای متغیر به XE این امکان را داده اند تا در پیست ۱۵ میلیمتر پایینتر آید، در حالی که ترمزهای قدرتمند سرامیک کربنی جدید و تایرهای میشلین Pilot Sport Cup 2 بر روی خودرو نصب شده است. در نهایت، دیفرانسل فعال الکترونیکی برای اولین بار بر روی XE قرار داده شده است.

هر مدل به یک فضای داخلی لوکس با صندلی های پرقابلیت و دوخت هایی با تضاد Oyster، مجهز است. صندلی های ۳ سرنشینه ی عقب به دو صندلی مجزا تبدیل شده اند که ساپورت اضافی با کوسن و بالش را به ارمغان می آورند.

 • GoodWood 2017
 • GoodWood 2017
 • GoodWood 2017
 • GoodWood 2017

گذشته از ظاهری چشمگیر، این خودرو دارای نمایشگر ۱۰٫۲ اینچی و سیستم سرگرمی و چند رسانه ای به همراه مسیریاب ماهواره ای و اینترنت هاتسپات نسل ۴ وای فای است. همچنین یک صفحه کیلومتر ۱۲٫۳ اینچی تمام دیجیتال با همراه نرم افزار جدید Dynamic-i که دارای ثانیه شمار و شتاب سنج است، وجود دارد.

 • Jaguar XE SV Project 8 2017 veneno.ir (13)
 • Jaguar XE SV Project 8 2017 veneno.ir (20)
 • Jaguar XE SV Project 8 2017 veneno.ir (19)
 • Jaguar XE SV Project 8 2017 veneno.ir (18)
 • Jaguar XE SV Project 8 2017 veneno.ir (17)
 • Jaguar XE SV Project 8 2017 veneno.ir (16)
 • Jaguar XE SV Project 8 2017 veneno.ir (15)
 • Jaguar XE SV Project 8 2017 veneno.ir (14)

پرش و پاسخ با جان ادواردز، رئیس بخش ویژه اجرایی خودرو:

جان ادواردز
جان ادواردز

Project 8، دومین مدل محدود از بخش اجرایی ویژه ی JLR است. رئیس این بخش، چندین پس زمینه از این ساخته ی جدید را ارائه می دهد.

پرسش: چرا مدل XE برای این طرح جدید انتخاب شد؟

پاسخ: ” طراحان و مهندسان همواره در این بخش با شیفتگی و ایده های دیوانه وار می آیند. ایده هایی با قویترین و جدیترین جگوار سالون، که به نظر دیوانه ترین و بهترین در این زمان است. زمانی که شما تصمیم می گیرید، مدل XE منطقی به نظر می رسد، زیرا که چابک ترین سالون ماست و دارای پلتفرم آلومینیومی است.”

پ: آیا مشتریان طرح ۷ به عنوان ورودی در این ایده جای گرفته اند؟ و آیا شما با طرح ۸، اولین رویگردانی از آنها را داشته اید؟

” ما مستقیماً با آنها رایزنی نداشته ایم اما ارتباط نزدیکی با آنان داریم. و بله، من فکر می کنم که به گفتگو با آنها درباره ی طرح ۸ خواهیم پرداخت.”

پرسش: شما در گذشته گفته بودید که می توانید بجای ۲۵۰ عدد از طرح ۷، ۵۰۰ عدد را تولید کنید. خب چرا الان تنها ۳۰۰ نمونه از طرح ۸ را می سازید؟

” هنوز هم در عدد ۳۰۰ قطعیتی زیادی وجود ندارد! اما بخشی از طرح ۷، به منظور نادر بودن آن بود. پس ۳۰۰ خودرو تنها ۵۰ عدد بیشتر است و همچنان اختصاصی است.”

پرسش: در حال حاضر حتی یک نمونه ی XE SVR معمولی وجود ندارد؟ طرح ۸ می تواند این مدل را عملی سازد؟

” باید بگویم که ما برنامه های معینی برای XE SVR نداریم، کسی نمی داند که ما در ۱۲ ماه آینده کجا خواهیم بود اگرکه واکنش ها به طرح ۸ به اندازه ی کافی محکم باشد.”

نظر شما راجع به جگوار XE SV Project 8 چیست؟

(منبع)

468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...