دانلود دور سوم مسابقات DTM 2017 : پیروزی رانندگان مرسدس و آئودی در مجارستان

دانلود دور سوم مسابقات DTM 2017 : پیروزی رانندگان مرسدس و آئودی در مجارستان

راننده ی مرسدس، Paul Di Resta، توانست از استراتژی تعویض لاستیک در زمانی زودتر و همچنین از فرصت خوبِ پیش آمده از خودروی ایمنی، بهره جوید و مسابقه DTM در شنبه، روز اول مسابقات که در کشور مجارستان برگزار شد  را از آن خود کند.

 

Paul Di Resta, Mercedes-AMG C63 DTM
 • DTM 2017 Budapest veneno.ir (8)
 • DTM 2017 Budapest veneno.ir (9)

آئودی توانست در دور تعیین خط، ۵ جایگاه برتر را بدست آورد و در شروع مسابقه به طرز مشابه ای، پیشتاز گردد. زمانی که راننده ی برتر، Rene Rast در مراحل اولیه و جلوتر از دیگر راننده های آئودی، Mattias Ekstrom  و  Jamie Greenقرار گیرد، Di Resta همچون راننده های بی ام دبلیو،Bruno Spengler  و Timo Glock، در همان ۶ دور اول به پیت استاپ رفت.

پس از گذشت مدتی کوتاه از تعویض تایرها، خودروی Maxime Martin بدلیل آسیب در جلوی خودرو که به دلیل اسپین Tom Blomqvist در پیچ ۲ رخ داد، متوقف شد. با ورود ماشین ایمنی و بسته شدن پیت لین، خودروهایی که پیت استاپ انجام دادند، توانستند از این فرصت استفاده کنند و خود را به راننده های پیشتاز نزدیک کنند. با توقف اجباری راننده های برتر در ادامه مسابقه، di Resta،Glock  و Spengler، سرانجام به سه جایگاه برتر دست یافتند.

گروه تعقیب کننده، ابتدا با رهبری Ekstrom همراه بود. کسی که پیشتازی را پس از شروعِ دوباره و بعد از خودروی ایمنی از Rast گرفت، در پیچ ۱ به شدت با این تازه وارد آئودی درگیر بود. در گروهی که رانندگان پیشتاز را تعقیب می کردند، رقابت های فشرده ای وجود داشت که موجب به برخوردهایی شد و به موجب آن راننده آئودی، Nico Muller به پیشتاز کلی مسابقات از مرسدس، Lucas Auer، برخورد نمود و او را از مسابقه خارج کرد. Ekstrom و  Mike Rockenfellerبرای رده ی چهارم رقابت می کردند. ابتدا Rockenfeller به پیت رفت. بدین سان Rast and Green که ۴ و ۵ دور زودتر تایرهایشان را تعویض کردند عبور نمودند. بعد از آن Rockenfeller از Ekstrom سبقت گرفت و با سرعت به Maro Engel از مرسدس، که در انتهای مسابقه از پیت استاپ خارج شد، نزدیک شد.

مرسدس و آئودی DTM

در این حین که او سرعت بسیار زیادی درقیاس با سه راننده پیشتاز داشت، ناگهان Engel را گرفت، او قادر نبود تا حرکتی انجام دهد. زمانی که پیت استاپ Engel، Rockenfeller را به مقام چهارم رسانید، تنها ۲ دقیقه باقی مانده بود و فقط ۲٫۶ ثانیه با Spengler فاصله داشت. به شکل واضحی، Rockenfeller در هر دور ۲ ثانیه سریعتر بود. این دور راننده در مسیر مستقیم و دور پایانی، شانه به شانه ی یکدیگر حرکت می کردند، درحالی که Spengler داخل پیچ را داشت، عاقبت توانست تا به عنوان نفر سوم و پشت سرdi Resta  و Glock از خط پایان عبور کند.

Rockenfeller به جایگاه چهارم رسید و Ekstrom کارش را با ۵ ثانیه اختلاف، در مقام پنجم به پایان برد. Rast ششم و Green هفتم شد. رانندهی بریتانیایی ِ بی ام دبلیو در مقام هشتم بود و مجبور بود تا در مقابل  Edoardo Mortara پس از پیت استاپ و برای دفاع از مقامش ، تلاش کند. این راننده ی ایتالیایی در تلاش بود تا با زرنگی Green را مجبور کند که پیچ ها را بِبُرد تا در پیچ ۶ و ۷ سبقت بگیرد. حرکت تهاجمی، باعث سازش در حرکت آنی Mortara شد و اجازه عبور به رقیبش در عنوان قهرمانی فصل ۲۰۱۶ را داد. سپس Green برای رسیدن به جایگاه هفتمی از Gary Paffett عبور کرد.

 • DTM 2017 Budapest veneno.ir (11)
 • DTM 2017 Budapest veneno.ir (5)
 • DTM 2017 Budapest veneno.ir (6)

بروزرسانی: Green از آئودی به دنبال شکایت رسمی مرسدس و به دلیل تخلف فنی در رابطه با اسپلیتر جلوی خودرو، محروم شد. آئودی اعلام کرد که درخواست بررسی موضوع در استیناف را دارد.

Rene Rast  از آئودی، پیروز مسابقه ی روز دوم، در بوداپست مجارستان شد و با ۱ امتیاز اختلاف، در صدر جدول قهرمانی قرار گرفت.
René Rast, Audi RS5 DTM

با کسب دومین پول پوزیشن زود هنگام در روز یکشنبه، Rast یک شروع فوق الهاده در آغاز مسابقه داشت. از طرف دیگر، راننده ی بی ام دبلیو، Marco Wittmann، شروعی آهسته داشت و اجازه داد تا دیگر راننده ی آئودی، Nico Muller، از وی عبور کند. سه راننده ی اول، توسط Mattias Ekstrom دنبال می شدند، اما این راننده ی سوئدی در دور سوم به پیت رفت و از استراتژی مشابه که در Lausitzring از آن استفاده نمود، بهره جست، او در مسابقه ی گذشته در یکشنبه، در دور اول به پیت رفت و در پایان، از جایگاه هشتم به مقام دوم رسید.

پس از ۵ دور که سه راننده ی اول پیت استاپ انجام دادند، Ekstrom توانست از آنها پیشی بگیرد. پس از مدتی،Muller  و  Wittmannبه پشت سر راننده ی بی ام دبلیو، Maxime Martin، افتادند. این راننده ی بلژیکی، توقفی اجباری در پایان دور آغازین داشت و علی رغم شروع مسابقه از جایگاه آخر، در مقام سوم قرار گرفته بود. Rast زمان زیادی از مسابقه را سایه به سایه ی Ekstrom پیمود و توانست در حالی که زمان چندی به پایان باقی نمانده بود، نهایتاً در پیچ اول از هم تیمی اش عبور کند.

مرسدس و آئودی DTM

او نتوانست تا فاصله ی خود را پس ازآن، افزایش دهد اما این Rast بود که ابتدا از خط پایان عبور کرد، در حالی که با اختلافی کم توسط Ekstrom تعقیب میشد. Martin هم در تلاش بود تاMuller  را پشت سر خود نگه دارد و نگذارد سه سکوی برتر به آئودی برسد. Jamie Green توانست تا Paul di Resta و  Wittmann را جا بگذارد و به مقام پنجم برسد. البته خودروی Resta، دو دور مانده به انتهای مسابقه دچار مشکل شد و مقام ششم را از دست داد.

جدول نتایج مسابقه اول مجارستان 2017

ده نفر برتر با عبور Gary Paffett و  Mike Rockenfellerاز خط پایان تکمیل شد.  Rockenfellerمقام پنجمش را به دلیل شروع از پیت لین از دست داد اما با بهره جویی از پیت استاپ در دور اول، توانست به رقابت بازگردد. Rockenfeller در انتهای مسابقه، Paffett را تحت فشار قرار داده بود، اما تلاشش برای سبقت گیری به خارج کردن Briton از پیست منجر شد که این مسئله تحت بررسی قرار گرفته است. گذشته از Wittmann، Lucas Auer تنها راننده ایست که مسابقه را به پایان نبرد. پیشتاز قبلی مسابقات، به دلیل توقف ضعیف و سپس کناره گیری در پیت، از این جایگاه پایین آمد. (منبع موتوراسپرت) 

دانلود رایگان فیلم مسابقه مرحله سوم DTM
 • Motorsports: DTM race Budapest
 • Motorsports: DTM race Budapest
 • Motorsports: DTM race Budapest
 • DTM 2017 Budapest veneno.ir (10)
 • DTM 2017 Budapest veneno.ir (12)
 • Motorsports: DTM race in Nürnberg
468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...