رونمایی کامل از پورشه 911 GT2 RS در فستیوال گودوود 2017

رونمایی کامل از پورشه 911 GT2 RS در فستیوال گودوود 2017

پورشه ۶۹۰ اسب بخاریِ نهایی شده، ۹۱۱ GT2 RS، پس از رونمایی اولیه در لس آنجلس، به فستیوال گودوود ۲۰۱۷ رسید…
گودوود
پورشه ۹۱۱ GT2 RS در فستیوال گودوود ۲۰۱۷
 • Porsche 911 GT2 RS veneno.ir (5)
 • Porsche 911 GT2 RS veneno.ir (7)

پورشه از قویترین ۹۱۱ ساخته شده ی خود تاکنون، رونمایی کرد –  همانطور که با ذوق و شوق انتظارش می رفت. این رونمایی کامل، پس از یک رونمایی مختصر طی نمایشگاه بازی E3 در لس آنجلس، در فستیوال سرعت گودوود ۲۰۱۷ اتفاق افتاد.

تیتر برجسته شده، درباره ی قدرت خروجی عظیم ۹۱۱ GT2 RS است – پورشه ادعا می کند که پیشرانه ۳٫۸ لیتری با دوتوربو که در پشت خودرو قرار گرفته است، ۶۹۰ اسب بخار معیار ایجاد می کند. این از پیشرفت قابل توجهی نسب به نسل قبلی ۹۱۱ GT2 RS ناشی می شود – نسل قبلی بیشترین پتانسیل را در بین ۹۱۱ ها داشت –  با تولید ۷۹ اسب بخار معیار بیشتر و با پیشرانه ای بزرگتر که از مدل ۹۱۱ توربو S گرفته شده است و تقویت گشته است.

 • Porsche 911 GT2 RS veneno.ir (14)
 • Porsche 911 GT2 RS veneno.ir (13)
 • Porsche 911 GT2 RS veneno.ir (1)

۶۹۰ اسب بخار و ۷۵۰ نیوتون متر گشتاور، از یک سیستم توربوشارژ اصلاح شده سرچشمه می گیرد، که با فشردن حجم بیشتری از هوا در محفظه ی احتراق ایجاد می گردد. توربوها از یک سیستم جدید و اضافی کمک می گیرد که هوا را به خنک کننده ی ورودی هوای پرشده ی این بخش اسپری کند – این اطمینان را می دهد تا هوای ورودی در نقطه ی بهینه به محفظه احتراق وارد گردد، حتی زمانی که خودرو به شدت تحت رانده شدن باشد.

 • Porsche 911 GT2 RS veneno.ir (18)
 • Porsche 911 GT2 RS veneno.ir (17)
 • Porsche 911 GT2 RS veneno.ir (15)

قدرت از طریق یک جعبه دنده ی ۷ سرعته PDK به چرخ های عقب منتقل می شود که بطور مخصوص برای کشش عظیمی که از چرخ های عقب می آید، تنظیم شده است. این پکیج، با یک سیستم اگزوز تیتانیومی سبک وزن، پوشیده شده است که پورشه درباره ی آن این ادعا را دارد که صدایی خشن و مسابقه ای را، با صرفه جویی ۷ کیلوگرمی نسبت به سیستم ۹۱۱ توربو، ایجاد می کند.

در مقوله ی عملکرد، پورشه اذعان می نماید که GT2 RS 1،۴۷۰ کیلوگرمی، می تواند در مدت زمان ۲٫۸ ثانیه به تندی ۱۰۰ کیلومتر برساعت برسد و به بیشینه سرعت ۲۱۱ مایل برساعت (۳۴۰ کیلومتر برساعت) دست یابد – که این خودرو را بر روی کاغذ به سریعترین ۹۱۱ تولید شده تبدیل می کند.

 • Porsche 911 GT2 RS veneno.ir (8)
 • Porsche 911 GT2 RS veneno.ir (12)
 • Porsche 911 GT2 RS veneno.ir (11)
 • Porsche 911 GT2 RS veneno.ir (10)
 • Porsche 911 GT2 RS veneno.ir (9)

چهره ی وحشی این ماشین به سمت چسبندگی بهینه و بهره وری ایرودینامیکی سوق داده شده است. دلمان برای این باله عقب تنگ شده بود. یک جفت مجرای خنک کننده بر روی کاپوت، به ورودی های عظیم هوا بر روی سپر جلو، ملحق شده اند. پوشش های آبشُش گونه ای که از مدل ۹۱۱ GT3 RS الهام گرفته شده است بر روی کمان های چرخ جلو (گلگیرهای جلو) تعبیه شده است.

بخش اعظم بدنه ی ۹۱۱ GT2 RS از پلاستیک محکم شده با فیبرکربن است – پورشه در ساختار باله های جلو، منافذ آینه در گلگیر های جلو، ورودی های هوا در عقب و بعضی پنل های پشتین، از مواد سبک وزن استفاده کرده است. قسمت های دیگر، کاپوت از فیبر کربن و سقف استاندارد از منیزیوم تشکیل شده است. چرخ های ۲۰ اینچی در جلو و ۲۱ اینچی در عقب با ترمزهای سرامیکی به طور استاندارد تجهیز گشته اند.

شالوده ی این ماشین از یک شاسی با مشخصات مسابقه ای و در کنار محور فرمانپذیرِ عقب، تشکیل شده است و تایرها با لاستیکی چسبنده و با عملکرد بالا پوشیده شده است. رانندگان قادرند تا همواره از طریق سیستم مدیریت پایداری پورشه، تنظیمات خودرو را تغییر دهند.

پورشه 911 GT2 RS

خریداران می توانند پس از نسخه نهایی شده از مدل ۹۱۱ نهایی شده ی پورشه(!)، پکیج Weissach را انتخاب نمایند. این پکیج، وزن رابه مقدار ۳۰ کیلوگرم کاهش می دهد که به لطفِ سقفِ کربنی، آنتی رول بار ها و کوپل پیستون ها، حاصل شده است. چرخ های منیزیومی هم برای کاهش وزنی که به کمک فنر متصل شده است، شامل این موضوع هستند.

 • Porsche 911 GT2 RS veneno.ir (3)
 • Porsche 911 GT2 RS veneno.ir (4)
 • Porsche 911 GT2 RS veneno.ir (2)

پورشه به سمت استفاده از طرحِ دو رنگِ ترکیبی قرمز و مشکی در کابین رفته است، رنگ مات آلکانتارا به همراه چرم مشکی و تریم برهنه ی فیبرکربن که بصورت استاندارد قرار داده شده است. صندلی های کاملا از نوع باکت (دربرگیرنده) هستند و رول کیج با سیستم چندرسانه ای و ارتباطی مرکزی، راحتی را در این خودرو فراهم می سازد. این سیستم برای انتقال جزئیاتِ اطلاعات فنی و زمان گیری به گوشی هوشمند راننده متصل می شود. همچنین پکیج Chrono پورشه نیز در دسترس است که با یک کرونومتر بر روی داشبورد و عملگرهای زمانگیری جدیدِ اضافه شده که با سیستم مرکزی نیز تنظیم شده اند، عرضه می شود.

۹۱۱ GT2 RS جدید، هم اکنون در حال فروش است و با قیمتی در رقابت با مکلارن ۷۲۰S و معادل با ۲۰۷،۵۰۶ پوند ارائه می گردد. پکیج سبک وزن Weissach هم به صورت آپشن اضافه و با بهای ۲۱،۰۴۲ پوند به عنوان یک آپشن اضافه لیست گردیده است.

آیا شما هم از پورشه جدید و ۶۹۰ اسب بخاری ۹۱۱ GT2 RS هیجان زده شده اید؟ نظرتان چیست؟

(منبع)

468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...